Alonso zadba o Vettela w jego ostatnim wyścigu w F1

Fernando Alonso powiedział, że liczy na ukończenie wyścigu w Abu Zabi zarówno przez niego, jak i Sebastiana Vettela, co będzie znaczącym momentem dla obu kierowców.

W niedzielę Vettel wystartuje w ostatnim wyścigu F1 w karierze przed przejściem na sportową emeryturę, zaś jego miejsce w Astonie Martinie w przyszłym roku zajmie Alonso. Hiszpan, który po torze Yas Marina jeździ z kaskiem upamiętniającym dokonania czterokrotnego mistrza świata, stwierdził po sobotniej czasówce, że kierowcy będą bardzo mocno uważać podczas ewentualnej walki z Vettelem.

Zapytany przez serwis ŚwiatWyścigów.pl o to, czy jest zadowolony z rezultatu Niemca w jego ostatniej sesji kwalifikacyjnej w królowej sportów motorowych, odparł: „Tak, byłem bardzo szczęśliwy. To nie jest tak, że będziemy starali się mu pomóc, ale na pewno wszyscy kierowcy będą mieć na niego oko, kiedy zobaczą go w lusterku, kiedy jest na szybkim okrążeniu, ponieważ chcemy dla niego gładkiego weekendu”.

„[W niedzielę] myślę, że [Vettel] startuje z dziewiątego pola, ja z dziesiątego. Na starcie, na pierwszym okrążeniu zadbam o niego i miejmy nadzieję, że obaj zobaczymy flagę w szachownicę”.

W bezpośrednim pojedynku Vettel pokonał Alonso i z tego duetu to Niemiec awansował do Q3, jednak kierowca jeszcze zespołu Alpine wątpi, że lepsza pozycja startowa była możliwa.

„Nie miałem dzisiaj tempa. Trzynasty czas w trzecim treningu, piętnasty w Q1, a potem jedenasty w Q2… Na swoim okrążeniu miałem dobre odczucie i uważam, że P11, zaś po karze Daniela z Brazylii P10, jest w porządku. Ruszamy w punktach i miejmy nadzieję, że zajmiemy siódme lub ósme miejsce, co jest naszym normalnym celem”.

Alonso liczy na finisz w TOP10, jednak podkreślił, że w tym roku samo ujrzenie flagi w szachownicę nie jest takie oczywiste.

„Myślałem przed kwalifikacjami o tym, że jeszcze tylko dwa razy wskoczę do tego samochodu – raz na czasówkę oraz raz w niedzielę, kiedy będę w drodze na pola startowe. Starałem się zatem cieszyć każdym okrążeniem i ukończyć to na wysokim poziomie. Miło będzie ukończyć wyścig w punktach, zobaczyć metę. W tym sezonie nie było to gwarantowane. To będzie nasz główny cel na wyścig, a na koniec zamierzamy zrobić kilka bączków”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze