Szwarcman: Mój pierwszy trening w F1-75 był niesamowity

Kierowca testowy Ferrari Robert Szwarcman, pierwszy raz w swojej karierze zadebiutował w oficjalnym treningu podczas weekendu Grand Prix. Urodzony w Izraelu kierowca był zachwycony możliwością jazdy tegorocznym modelem Scuderii.

Członek akademii Ferrari w tym roku nie ma zbyt wielu okazji do ścigania się, ale w związku z obowiązkiem wystawienia przez każdy zespół młodych kierowców w dwóch treningach, Szwarcman swoją szansę otrzymał w Austin: „Mój pierwszy trening w F1-75 był niesamowity. Zrealizowaliśmy wszystko, co zaplanowaliśmy na tę sesję, a zespół był zadowolony z wykonanej pracy” – powiedział na koniec piątkowych jazd.  „Tor był trudny, wyboisty i było wietrznie, do czego trzeba było trochę się przyzwyczaić. Jako kierowca zawsze chcesz naciskać bardziej i chcesz się poprawiać, ale moim celem była progresywna jazda bez podejmowania zbędnego ryzyka, ponieważ jest to zupełnie nowy dla mnie samochód. Cieszę się, że się udało mi się osiągnąć cel”.

Szwarcman ostatecznie ukończył trening na szesnastej pozycji, a kolejną okazję do pojeżdżenia w F1-75 będzie miał w Abu Zabi: „Nie mogę doczekać się ponownej jazdy w Abu Zabi. Myślę, że z moja znajomość toru i zdobyte pod czas treningu doświadczenie pozwoli mi pojechać jeszcze lepiej. Dziękuję Scuderii Ferrari za zaufanie i tą możliwość”.

 

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze