Vettel: Smutno, że to były moje ostatnie kwalifikacje na Suzuce

Sebastian Vettel z dobrej strony zaprezentował się podczas sobotniej czasówki na torze Suzuka. Niemiec uzyskał dziewiąty czas, ale jednocześnie przyznał, że będzie mu brakować rywalizacji w tempie kwalifikacyjnym na japońskim torze.

Kierowca Astona Martina przyznał, że legendarny obiekt jest jego ulubionym z tych w kalendarzu F1, a możliwość jeżdżenia po nim w tempie kwalifikacyjnym sprawia nieporównywalnie więcej radości, niż na innych torach: „Tu jest o wiele fajniej niż na innych torach! Mam na myśli, że samochody i prędkości są świetne, ale w tym miejscu czujesz, że żyjesz” – powiedział Vettel. „Bardzo mi się to podobało przez te lata [spędzone w F1] i miałem dziś wspaniały dzień. Zobaczymy, co możemy zrobić jutro, ale jestem po prostu bardzo szczęśliwy z powodu dzisiejszego dnia”.

„Jednocześnie jest mi trochę smutno, bo to ostatni raz, kiedy zmierzyłem się z tym torem w tempie kwalifikacyjnym. Nie mam nic przeciwko, jeśli jutro będzie padać – nie mam wpływu na pogodę! Myślę jednak, że mokre warunki prawdopodobnie będą dla nas trochę lepsze”.

Zespół Astona Martina podczas ubiegłotygodniowego Grand Prix Singapuru faktycznie pokazał, że dobrze czuje się w deszczowych warunkach, ale progres w tempie widać również na suchym torze, co pokazało tempo Niemca w kwalifikachach: „Mimo to mieliśmy dzisiaj mocny dzień i myślę, że możemy coś zmienić w zarządzaniu oponami niezależnie od pogody. Jednak takie okrążenia [jak dzisiaj w Q3] sprawiają, że jest mi smutno z powodu opuszczenia F1”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Aston Martin Racing

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze