Ocon: Do tej pory weekend układa się bardzo dobrze

Esteban Ocon, który zajął w dzisiejszych kwalifikacjach piąte miejsce, przyznał, że nie spodziewał się tak dobrego występu, ale liczy na utrzymanie pozycji startowej i solidną zdobycz punktową w jutrzejszym wyścigu.

Francuz prezentuje bardzo dobre tempo od początku weekendu na torze Suzuka, plasując się regularnie w czołówce. W trakcie kwalifikacji Ocon był bardzo szybki od pierwszego segmentu czasówki, w którym zajął szóstą lokatę, w drugim segmencie był czwarty, a w decydującej części sesji kwalifikacyjnej kierowca Alpine zdołał pokonać Lewisa Hamiltona i zajął piąte miejsce.

Szczerze mówiąc, ten weekend układa się do tej pory praktycznie idealnie, mamy bardzo dobre tempo od pierwszego treningu" - powiedział Ocon. Pokazaliśmy, że nasz samochód jest niezwykle szybki i ma odpowiedni balans, co jest szczególnie ważne na takim torze jak Suzuka. Tak naprawdę już w Singapurze byliśmy szybcy, ale tam nie mogliśmy pokazać pełni naszego potencjału przez opady deszczu i konieczność wycofania się z wyścigu. Poprawki, pokazują, że zmierzamy we właściwym kierunku i działają tak, jak powinny. Samochód prowadził się dziś fantastycznie, jazda w trakcie kwalifikacji to była sama przyjemność. Możliwość startu z pierwszej piątki jest bardzo dobrym prognostykiem przed jutrzejszym wyścigiem".

Ocon zapytany o możliwość utrzymania za swoimi plecami Hamiltona, przyznaje, że będzie to trudne zadanie: To [pokonanie Hamiltona] będzie z pewnością naszym celem na jutro. Walczyliśmy z Mercedesami już w kilku wyścigach w trakcie tego sezonu i czasami byliśmy od nich szybsi. Oczywiście utrzymanie piątego miejsca nie będzie łatwym zadaniem, ale jestem pewien, że mam narzędzia, które pozwolą mi na zaprezentowanie jutro dobrego tempa. Możliwe, że pojawią się też opady deszczu, które powinny jeszcze bardziej urozmaicić wyścig. Celem na jutro są solidne punkty dla mnie i Fernando [Alonso]".

Źródło: f1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze