Gasly nie rozumie decyzji zespołu: Zjechaliśmy zbyt wcześnie

Pierre Gasly nie krył niezadowolenia z decyzji zespołu, co do zmiany opon z przejściowych na gładkie. Zdaniem Francuza, powinien on zjechać do boksu zdecydowanie później, a to pozwoliłoby zgarnąć więcej punktów w Grand Prix Singapuru.

W pierwszej części niedzielnej rywalizacji kierowca AlphaTauri jechał na dobrej siódmej pozycji, jednak, jak przyznał w wyniku błędnej strategii stracił możliwość zachowania tego miejsca: „Myślę, że nie wykonaliśmy dobrej roboty. Byliśmy na siódmy miejscu przed dwoma samochodami Astona Martina i z [dobrą] pozycją na torze” – powiedział po wyścigu Gasly. „Mieliśmy wszystko w naszych rękach i wyrzuciliśmy to, ponieważ postanowiliśmy zjechać do boksu za wcześnie. Nie było żadnej komunikacji ani dialogu, czego nie do końca rozumiem. Zjechaliśmy do boksu w momencie, w którym nie było takiej potrzeby. Wszyscy pozostali na torze i przez to zostaliśmy wyprzedzeni przez cztery samochody".

Francuz uważa, że przez złą decyzję strategiczną jego zespół spadł w klasyfikacji generalnej za Astona Martina, a w wyścigu znalazł się za Danielem Ricciardo: „Oczywiście jestem bardzo rozczarowany z całym zespołem i nami wszystkimi, ponieważ spadamy na dziewiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Daniel [Ricciardo] był za nami daleko w tyle, [ale] pozostał na torze, tak jak powinniśmy to zrobić, i ukończył na P5. To dziewięć punktów, które straciliśmy i dziewięć ważnych punktów. Więc tak, jestem po prostu smutny. Nie jestem zadowolony z naszego występu”.

Kierowca AlphaTauri narzekał również na to, że gdyby zespół zapytał go o warunki na torze w czasie zbliżającego się postoju, to poradziłby, aby nie wzywali go na zmianę opon: „Było za wcześnie. Nie rozumiem, dlaczego to zrobiliśmy. Nie rozmawiałem z nimi i oczywiście jest to coś, co zweryfikujemy. Mają powody, aby to zrobić, ale przynajmniej powinniśmy byli się porozumieć, a tak nie było. W sytuacji, w której byliśmy, wyprzedzasz swoich dwóch głównych rywali, masz pozycję na torze w Singapurze, są suche warunki i wiesz, że rozgrzanie [opon] będzie trudne]. Nie widzę sensu ryzykować w ten sposób. A my po prostu oddaliśmy naszą pozycję”.

Ostatecznie Gasly ukończył wyścig na 10. miejscu, z jednym dodatkowym punktem.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze