Vettel: Pierwsze okrążenie było świetną zabawą

Sebastian Vettel był zadowolony po niedzielnym wyścigu o Grand Prix Singapuru. Niemiec zajął ósme miejsce, ale szczególnie zadowolony był z pierwszego okrążenia, na którym wykonał kilka udanych manewrów wyprzedzania.

Kierowca Astona Martina do wyścigu ruszał z trzynastego miejsca, ale już na starcie przebił się do punktowanej dziesiątki, choć jak przyznał – nie było łatwo w mokrych warunkach: „Myślę, że możemy być zadowoleni z dobrego wyniku dla zespołu i zdobycia ważnych punktów. Nie było łatwo w bardzo trudnych warunkach na torze” – powiedział Vettel. „Asfalt wysychał bardzo długo, a moment zmiany opon na suche był krytyczny. Może zjechaliśmy okrążenie za wcześnie, ale ogólnie jestem zadowolony z wyniku”.

„Miałem bardzo mocny start do wyścigu i pierwsze okrążenie było świetną zabawą. Nie byłem zbyt cierpliwy i bardzo mocno naciskałem, czym zyskałem kilka miejsc".

„Później skoncentrowałem się na zadbaniu o opony przejściowe, ponieważ wiedzieliśmy, że tor wysycha dość długo i muszą wytrzymać. Miałem świetną walkę z Lewisem [Hamiltonem] i Maxem [Verstappen] na ostatnich okrążeniach. Broniłem się przez wiele okrążeń i tylko szkoda, że Max wyprzedził nas na ostatnim okrążeniu”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze