Norris: Liczę, że będzie to najtrudniejszy wyścig pod względem wyprzedzania

Lando Norris do Grand Prix Singapuru wystartuje z szóstego pola. Brytyjczyk nie ukrywa, że dużą rolę odegrały poprawiające się warunki na torze. Podczas gdy Norris zdobywa po raz kolejny w tym sezonie miejsce w pierwszej dziesiątce, jego zespołowy kolega, Daniel Ricciardo, ponownie kończy kwalifikacje w pierwszej sesji.

Norris był w stanie regularnie poprawiać swoje osiągi i od pierwszej sesji kwalifikacyjnej można było zauważyć, jak Brytyjczyk zyskuje pewność siebie na torze. Kierowca McLarena przyznał, że jego występ w Singapurze podobny był do tego w Rosji, gdzie zdobył swoje pierwsze pole position.

„To tylko warunki. Nie sądzę, żebyśmy byliśmy tak szybcy. Zawsze dobrze sobie radzę w takich warunkach, podobnie było w Rosji” – powiedział. „Kiedy jest mokro, musisz podejmować ryzyko, ale nie chcesz też przesadzić. To taka cienka linia między byciem w ścianie a ukończeniem dobrego okrążenia. Jest to trudne, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonujące, więc szósta pozycja jest bardzo dobra”.

Zapytany o niedzielny wyścig, Brytyjczyk przyznał, że ma nadzieję na spokojny dzień. Uważa, że nie będzie w stanie rzucić wyzwania kierowcom przed nim, jednak biorąc pod uwagę charakterystykę toru, myśli, że on sam również nie będzie łatwy do wyprzedzenia.

„Mam nadzieję, że będzie to najtrudniejszy wyścig w historii Formuły 1 do wyprzedzania” – zażartował Norris. „Zawsze jest ciężko wyprzedzać, tutaj jest tylko jedno dobre miejsce do wyprzedzania. Wątpię, że będę blisko samochodów przede mną”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze