Brown: Szafnauer wyszedł trochę głupio w sytuacji Piastrim

CEO McLarena Zak Brown uważa, że szef zespołu Alpine Otmar Szafnauer wyszedł nieco głupio przez swoje komentarze w sprawie domniemanego ważnego kontraktu Oscara Piastriego na starty we francuskiej stajni.

Wcześniej w tym miesiącu  , który w przyszłym roku zastąpi Daniela Ricciardo. Jeszcze przed tą decyzją Szafnauer kilkukrotnie mówił o pewności co do ważności umowy jego ekipy z Piastrim, który był juniorem Alpine, a obecnie jeszcze pełni rolę kierowcy rezerwowego.

Już po werdykcie Szafnauer oskarżył Piastriego o brak «lojalności» w kwestii odrzucenia współpracy przez Piastriego mimo wielu lat oferowania wsparcia. McLaren do momentu decyzji komisji nie odnosił się publicznie do jakichkolwiek doniesień.

„Była to bardzo głośna sprawa, ale naprawdę niczego nie komentowaliśmy. Myślę, że lepiej było po prostu rzeczom, aby wydarzyły się same, a jedynie po fakcie nadać temu trochę koloru” – powiedział Brown w rozmowie z NBC Sports.

„Jeśli popatrzymy na wszystkie komentarze Otmara, zdawał się jakby grać z komisją i podkreślał, jak pewni siebie oni byli, ale teraz uważam, że wyszedł trochę głupio. Z tego względu lepiej jest trzymać gębę na kłódkę, a dopiero potem porozmawiać o fakcie, kiedy będzie coś konkretnego do powiedzenia”.

Brown stwierdził również, że McLaren był pewny swego, że komisja orzeknie korzystny dla nich werdykt i dlatego nie czuł potrzeby, aby publicznie odnosić się do całej sprawy.

„Przed orzeczeniem komisji nie wiedzieli, czego nie wiedzą i celowo milczeliśmy. Teraz mamy tę decyzję wraz z niektórymi szczegółami i myślę, że jest jasne, co się tam stało. Uznaliśmy, że było wokół tego dużo hałasu, ale wiedzieliśmy, że prawda w końcu wyjdzie na jaw i mogliśmy na koniec dać swoje oświadczenie, w przeciwieństwie do komentowania wydarzeń na żywo”.

„W tamtym okresie nie byliśmy nieświadomi hałasu i niektórych bezpośrednich wiadomości, które otrzymałem od kibiców. Teraz jednak czujemy się bardzo komfortowo po tym, gdy wyszło orzeczenie komisji i wszystko jest jasne”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze