Ricciardo: Nie interesuje mnie, kiedy McLaren podpisał kontrakt z Piastrim

Daniel Ricciardo w kolejnym sezonie nie będzie już kierowcą McLarena, a jego miejsce zajmie Oscar Piastri. Australijczyk przyznaje, że nie obchodzi go, kiedy jego obecny zespół zdecydował się na podpisanie kontraktu z Piastrim.

Dzisiaj po południu McLaren oficjalnie potwierdził, że Piastri będzie ich kierowcą przez najbliższe dwa lata, tworząc duet z Lando Norrisem. Według informacji przekazanych przez komisję ds. uznawania kontraktów, umowa z Australijczykiem została podpisana 4 lipca, a jeszcze 13 lipca Daniel Ricciardo zapewniał, że pozostanie kierowcą McLarena w kolejnym sezonie. Informacja wskazuje na to, że Ricciardo nie wiedział nic na temat kroków podjętych przez jego zespół w kwestii pozyskania Piastriego. Ricciardo został zapytany o sytuację kontraktową po piątkowych treningach.

Szczerze mówiąc, to pierwszy raz, kiedy słyszę jakieś konkretne daty [podpisania kontraktu] - powiedział Ricciardo. Nie znam wszystkich dat, nie mam pojęcia o czym w tym czasie dyskutuje zespół. Wiem tylko, że w okolicach czerwca rozpoczęliśmy rozmowy o tym, co trzeba poprawić, żeby moje wyniki były na odpowiednim poziomie. Jeśli chodzi o sytuację z Oscarem [Piastrim] to nie obchodzi mnie, kiedy zostały podpisane wszystkie porozumienia. To nie była moja decyzja, jest tak, jak jest".

Kontrakt pierwotnie podpisany przez Ricciardo zakładał trzy sezony w McLarenie i miał wygasnąć pod koniec przyszłego roku. Jednak ze względu na serię słabych występów, zespół zdecydował się wcześniej rozwiązać kontrakt z Australijczykiem. Zak Brown zapewnia, że zespół zawsze robił wszystko, żeby pomóc Ricciardo w odnalezieniu dobrego tempa: Oczywiście nie będę wchodzić w szczegóły umowy podpisanej z Piastrim. Jeśli chodzi o Daniela, to przez cały ten rok prowadziliśmy otwarty dialog i próbowaliśmy rozwiązać trapiące go problemy. Niestety, czasami trzeba podejmować trudne decyzje".

Źródło: motorsportweek.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze