Stroll będzie tęsknić za Vettelem

Lance Stroll powiedział, że będzie mu brakować w Astonie Martinie Sebastiana Vettela, którego określił «wyśmienitym graczem zespołowym».

W przededniu Grand Prix Węgier Vettel ogłosił zakończenie swojej kariery w Formule 1 po zakończeniu tego sezonu. Jego fotel zajmie w przyszłym roku Fernando Alonso, który dość niespodziewanie odejdzie z Alpine.

Vettel trafił do Astona Martina na początku 2021 roku po siedmiu sezonach spędzonych w Ferrari. Niemiec jednak nie był w stanie nawiązać walki o znaczące pozycje i głównie ścigał się w środku stawki, a jedynie raz stanął na podium – w ubiegłym roku w Grand Prix Azerbejdżanu. Przekroczył on linię mety na drugim miejscu w GP Węgier 2021, jednak został później zdyskwalifikowany za brak wystarczającej ilości paliwa w zbiorniku.

Stroll, który od początku współpracy Vettela z Astonem Martinem jest zespołowym kolegą, został zapytany, czego będzie mu brakować po odejściu czterokrotnego mistrza świata: „Cóż, na pewno nie tych długich spotkań po sesjach!” – zażartował.

„Na pewno jest w tym dobry, ale pomijając żarty, był po prostu świetnym kolegą zespołowym i kimś, z kim naprawdę łatwo było pracować. Ma wielki talent, jest niezwykle profesjonalny i myślę, że jego techniczne zrozumienie samochodu i wszystkiego naokoło jest bardzo dobre. Był znakomitym członkiem zespołu i kimś, z kim naprawdę miło mi się pracowało”.

Vettel w ostatnim czasie często udzielał się w wielu kwestiach społecznych i środowiskowych. Stroll pochwalił Niemca za świetną postawę zarówno na torze, jak i poza nim.

„Sięgnął po ogromne sukcesy [dziedzictwo] na torze, a także to wspaniała osoba poza torem. Jest prawdziwym dżentelmenem i zrobił wiele dla sportu, a jego sukcesy przez te wszystkie lata były niesamowite”.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze