Niepewna przyszłość Piastriego w zespole Alpine

Szef zespołu Alpine Otmar Szafnauer przyznał, że nie jest pewien, czy Oscar Piastri dołączy do jego ekipy w sezonie 2023 w roli etatowego kierowcy. Zdaniem Amerykanina nie jest wykluczone, że Australijczyk będzie chciał się ścigać dla innego zespołu.

Po ogłoszeniu przez zespół Astona Martina, iż w sezonie 2023 ich kierowcą będzie Fernando Alonso, ruszyła lawina spekulacji, kto będzie partnerem Estebana Ocona we francuskim zespole. Oczywistym ruchem wydawało się postawienie na Oscara Piastriego, który jest kierowcą rezerwowym Alpine, a także należy do ich programu juniorskiego. Okazuje się jednak, że Otmar Szafnauer ma pewne wątpliwości, bowiem o usługi młodego Australijczyka może zabiegać również McLaren.

„Nie jestem wtajemniczony w jakiekolwiek wstępne ustalenia, jakie ma z McLarenem, o ile w ogóle ma, ale słyszę te same plotki, co każdy w pitlane” – powiedział Szafnauer. „Wiem, że ma wobec nas zobowiązania umowne. My przez cały rok wywiązujemy się ze swoich zobowiązań. Te zobowiązania trwają do [sezonu] 2023, a być może, do 2024, jeśli zostaną spełnione pewne opcje”.

„Naszym zobowiązaniem wobec niego w tym roku było zagwarantować mu opcję kierowcy rezerwowym, a także umieszczenie go w zeszłorocznym samochodzie na znaczną ilość czasu. Przeprowadziliśmy już znacznie ponad połowę programu z [założonych] 5000 kilometrów w zeszłorocznym samochodzie, co nie jest bez znaczenia, aby przygotować się do wyścigów w przyszłym roku”.

Niepewność szefa Alpine, co do obsadzenia Piastriego w swoim przyszłorocznym samochodzie wzbudza fakt, że nie może w tej sprawie ustalić szczegółów z jego menedżerem i byłym kierowcą F1 – Markiem Webberem: „Próbowałem skontaktować się z Markiem [Webberem] i napisałem do niego kilka smsów i e-maili. Potrzebujemy trochę czasu. Oscar jest naszym preferowanym kandydatem i tak zamierzamy postawić”.

Źródło: f1briefings.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze