Binotto: Pierwszy raz w tym roku samochód nie był konkurencyjny

Mattia Binotto po Grand Prix Węgier przyznał, że pierwszy raz w tegorocznym sezonie samochód Ferrari nie był konkurencyjny przez cały wyścig. Włoch powiedział, że główną przyczyną słabego występu w niedzielnej rywalizacji mogła być niższa temperatura panująca na torze Hungaroring.

Szef Ferrari przed weekendem liczył na to, że jego kierowcy mogą podwójnie wygrać Grand Prix Węgier, ale ostatecznie Carlos Sainz Jr dojechał do mety na czwartej pozycji, a Charles Leclerc na szóstej: „Myślę, że ważne jest, aby powiedzieć, że samochód nie działał zgodnie z oczekiwaniami i nie mieliśmy prędkości, której oczekiwaliśmy po piątku” – powiedział Binotto. „Z pewnością były inne warunki i zrobiło się chłodniej, ale ogólnie prędkość nie była wystarczająco duża i niezależnie od opon, jakich używaliśmy, nie sądzę, abyśmy byli tak dobrzy, jak chcieliśmy”.

Szef Ferrari broni strategii założenia twardych opon w samochodzie Leclerca, twierdząc, że zespół zakładał początkowo przejechanie dłuższego stintu: „Nasza symulacja zakładała, że ​​będzie kilka trudnych pierwszych okrążeń na ich rozgrzanie, byłyby wolniejsze, niż pośrednie przez 10 lub 11 okrążeń, ale pod koniec przejazdu wróciłyby do formy, a przejazd miał liczyć 30 okrążeń. Więc założyliśmy twarde opony i staraliśmy się chronić pozycję przed Maxem. Dla miękkich opon z pewnością byłby to zbyt długi przejazd.

„Ostatecznie opony nie działały. Wiem, że nie sprawowały się dobrze również w innych samochodach, ale myślę, że analiza, którą przeprowadziliśmy była oparta o dane, które posiadaliśmy i uważam, że głównym powodem [słabego wyniku] nie jest spoglądanie w stronę strategii, tylko, dlaczego samochód nie był tak dobry, jak liczyliśmy, że będzie”.

„Po raz pierwszy w tym roku samochód nie był tak konkurencyjny, jak zwykle. Podobnie było w przypadku Carlosa, ponieważ miał dokładnie taką samą strategię jak Lewis, który zajął drugie miejsce, choć startował z tyłu, więc samochód nie spisywał się dobrze. Kiedy samochód nie działa dobrze to nie sprawia to, że opony będą działać tak, jak powinny, a już na pewno nie twarde opony”.

Binotto zapytany o to, czy uważa, że Ferrari mogło wygrać wyścig dostępnymi przez zespół środkami,  odpowiedział negatywnie: „Nie sądzę. To, czego nam brakowało, to naprawdę szybkość i tempo. Nie sądzę, żebyśmy mogli wygrać z powodu, którego [teraz] nie znam, ponieważ był to pierwszy raz w 13 wyścigach, w którym nie byliśmy w stanie osiągnąć zwycięstwa. Musimy najpierw przyjrzeć się tym osiągom, aby wszystko zrozumieć i jestem prawie pewien, kiedy to zrozumiemy, to będziemy wiedzieć, dlaczego opony nie działały prawidłowo”.

Źródło:  crash.net

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze