Hamilton: Mogliśmy zająć cały pierwszy rząd

Lewis Hamilton, który we wczorajszych kwalifikacjach do Grand Prix Węgier zajął siódme miejsce, przyznał, że żałuje straconej szansy na zajęcie pierwszego rzędu do startu wyścigu.

Kierowcy Mercedesa mieli duże problemy w trakcie piątkowych sesji treningowych, ale tempo Russella i Hamiltona w trakcie kwalifikacji z każdym kolejnym okrążeniem było coraz bardziej konkurencyjne na tle rywali z Ferrari, czy Red Bulla. Hamilton musiał zadowolić się dopiero siódmym miejscem, a wszystko przez awarię DRS-u, która uniemożliwiła mu walkę o poprawę swojego rezultatu na ostatnim okrążeniu. Niespodziewanym zdobywcą pole position został George Russell. 37-latek był wyraźnie rozczarowany problemami z samochodem, które mogą być szczególnie odczuwalne na takim torze jak Hungaroring, gdzie bardzo ciężko wyprzedzać i pozycja kwalifikacyjna jest kluczem do dobrego wyniku.

„Niestety mieliśmy problemy z tylnym skrzydłem na moim ostatnim pomiarowym okrążeniu, nie byłem w stanie go uruchomić” – powiedział Hamilton. „W kluczowym momencie kwalifikacji dopadł nas pech, a pierwsze okrążenie przejechałem na używanej mieszance, żeby przygotować się do ataku w ostatnich minutach sesji. Nie wiem co się stało, ale moje odczucia z jazdy samochodem były całkowicie inne niż w piątek. Świetnie czułem się prowadząc nasz samochód i mogłem mocno naciskać, urywając kolejne części sekundy. Pierwszy rząd był możliwy, a to byłaby wspaniała nagroda dla zespołu za jego ciężką pracę przez wszystkie weekendy. Takie rzeczy [problem z DRS] się zdarzają i musimy się z tym uporać”.

Hamilton pogratulował również pierwszego pole position w karierze w Formule 1 swojemu zespołowemu koledze: „Gratulacje dla George'a, wykonał fantastyczną pracę i w pełni zasłużył na sukces. To wspaniały wynik dla zespołu po wszystkich problemach z poprzednich weekendów. Nie spodziewaliśmy się tego, ale musimy się cieszyć z tak dobrego tempa naszego samochodu”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze