Alonso: Powinniśmy zająć czwarte miejsce

Fernando Alonso może bez wątpienia zaliczyć zmagania o Grand Prix Wielkiej Brytanii do bardzo udanych. Hiszpan zajął świetne piąte miejsce. Aczkolwiek mimo dobrego rezultatu, dwukrotny mistrz świata wierzy, iż powinien on zakończyć wyścig na wyższej lokacie.

„To był fajny wyścig, cieszę się, że udało się go zakończyć na piątym miejscu” – powiedział kierowca Alpine. „Liczyłem na nieco więcej incydentów pod koniec zmagań, co pomogłoby nam w walce o podium, aczkolwiek rywalizacja pomiędzy pięcioma najlepszymi zespołami była naprawdę świetna. Myślę, że powinniśmy ukończyć zmagania na czwartej lokacie, gdyż Charles zygzakował przed Lewisem, i patrząc na to, co zdarzyło się w Kanadzie, nie jest to dozwolone i powinno być ukarane”.

Ponadto Alonso nie ukrywał, że czuł się rewelacyjnie za sterami swojego samochodu: „Patrząc na ten weekend w szerszej perspektywie muszę przyznać, że, samochód był świetny, w żadnym innym poprzednim wyścigu nie czułem się w nim tak dobrze. Nasze tempo było solidne i równe. Musimy dalej pracować nad rozwojem bolidu, aby utrzymać taki poziom w kolejnych Grand Prix. Muszę też pogratulować Carlosowi jego pierwszego zwycięstwa. Jestem również szczęśliwy, iż Zhou jest cały i zdrowy po wypadku. To pokazuje jak bardzo poprawiło się bezpieczeństwo w Formule 1”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze