Latifi kwestionuje równość samochodów Williamsa?

Występ Nicholasa Latifiego w domowym Grand Prix Kanady można streścić do słów, iż brał w nim udział. Kierowca Williamsa po bezbarwnej jeździe zajął 16. miejsce, co skłoniło go do zastanowienia się nad tym, czy z jego samochodem jest wszystko w porządku.

Kierowca Williamsa systematycznie w tym sezonie znajduje się za plecami zespołowego partnera Alexa Albona i podobnie było podczas wyścigu na torze w Montrealu: „Od samego początku brakowało nam tempa. Czy to z małą ilością paliwa, czy z dużą, kiedy opony spisują się dobrze i kiedy zarządzamy degradacją opon. Mam na myśli, że po prostu jesteśmy [zawsze] zbyt daleko” – podsumował Latifi. „Musimy wykorzystać dwutygodniową przerwę, żeby spróbować zrozumieć i zobaczyć, czy możemy cokolwiek znaleźć”.

Kanadyjczyk uważa, że przyczyna słabych występów może kryć się głębiej, co może oznaczać wady konstrukcyjne: „Dla mnie musi to być coś fundamentalnego, ponieważ nie dotyczy to sytuacji ani warunków na torze. Nawet wtedy, gdy inni nie naciskają, a ja czuję, że tak jest i że tempo jest konkurencyjne. Zobaczymy, spróbujemy się zresetować jadąc do Silverstone i z powrotem”.

Latifi przyznaje jednak, że pewna część gorszego tempa mogła na początku sezonu wynikać z gorszego zrozumienia nowej generacji samochodów Formuły 1, ale teraz jest przekonany, że ta różnica jest dużo mniejsza, a problem pozostał na tym samym poziomie: „Czuję, że wykracza to daleko poza kwestię stylu jazdy. Z pewnością na początku sezonu była to jakaś część i być może nadal można temu przypisać kawałek delty czasu okrążenia”.

„Ale dla mnie wychodząc daleko poza to i patrząc daleko poza ograniczenia dotyczące pewności siebie, które czuję, że miałem na początku sezonu, tempa po prostu nie będzie. Są sytuacje, w których po prostu czuję, że mój samochód nie jest w stanie zrobić tego, co widzę, że da się zrobić według danych, a to nie jest miłym uczuciem. To trochę zagadkowe. Więc wykorzystamy tą dwutygodniową przerwę, aby zobaczyć, co możemy przeanalizować”.

Źródło: racefans.net

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1