Magnussen: Nie rozumiem decyzji FIA

Po genialnych kwalifikacjach Formuły 1 do Grand Prix Kanady Kevin Magnussen miał nadzieję, że jego piąta pozycja pozwoli mu na wywiezienie z Kanady kilku punktów. Ze względu na złą strategię i decyzję sędziów, Duńczyk ukończył zmagania na piętnastej pozycji.

Kierowca Haasa już na początku wyścigu uszkodził swoje przednie skrzydło, uderzając w przednie lewe koło Lewisa Hamiltona, z którym walczył o pozycję. Pomimo małych uszkodzeń, sędziowie zdecydowali się na pokazanie Magnussonowi czarnej flagi z pomarańczowym kołem, która oznacza, że kierowca ma uszkodzony samochód i musi zjechać do alei serwisowej w celu jego naprawy.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że jednym z kierowców, który zgłosił przez radio uszkodzenia w samochodzie Kevina, był Esteban Ocon oraz – jak przyznał Duńczyk – fakt, że w Arabii Saudyjskiej w 2021 roku Lewis Hamilton miał podobne uszkodzenia przedniego skrzydła, a pomimo to, sędziowie pozwolili mu jechać dalej i wygrać rundę w Dżuddzie.

„To nie była decyzja zespołu. FIA pomyślała, że musimy z tym zjechać. Nie rozumiem tej decyzji. Samochód był perfekcyjny w prowadzeniu, a to [uszkodzenie] nie miało na niego wpływu. To normalne, aby ukończyć wyścig z kilkoma rysami. Zostaliśmy zmuszeni do zjazdu, a potem pojawił się wirtualny samochód bezpieczeństwa, a pozostali zjechali na swoją zmianę opon”.

Dla kierowcy Haasa to kolejny z rzędu wyścig bez punktów, gdzie wpływ na to ma zła strategia oraz brak szczęścia. Magnussen przejechał Grand Prix Kanady na jeden pit stop.

„To jest frustrujące. To czwarty wyścig, w których nie zdobyliśmy punktów, więc w następnym chcemy ponownie punktować”.

Po genialnym starcie sezonu z wyścigu na wyścig Haas ma problemy z doborem odpowiedniej strategii. W przypadku Kevina Magnussena problemem jest również brak szczęścia do neutralizacji. Szczęścia nie ma również Mick Schumacher, który wycofał się z Grand Prix Kanady z powodu awarii systemu MGU-H.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1