Sainz: Nie zostawiałem ani kawałka odstępu od ścian

Carlos Sainz Jr może czuć niedosyt po Grand Prix Kanady. Hiszpan do samego końca niedzielnej rywalizacji naciskał na Maxa Verstappena, aby wywrzeć presję i odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w karierze, jednak ta sztuka się nie udała.

Kierowca Ferrari po wyścigu powiedział, że wykorzystywał każdy kawałek toru, aby móc znaleźć się przed holenderskim kierowcą Red Bulla: „Szedłem cały czas na całość. Chodzi mi o to, że nie zostawiałem ani kawałka miejsca od ścian i po prostu nie mieliśmy wystarczająco dużo delty tempa w nawrocie, żeby złapać go [Maxa] przed szykaną” – powiedział Sainz. „Dzisiejsze wyprzedzanie nie było łatwe z wiatrem na głównej prostej. Było bardzo mało strumienia aerodynamicznego, nawet przy pomocy DRS”.

„Pozytywne jest to, że byliśmy szybsi przez cały wyścig o około 0,2-0,3 sekundy, ale potrzebowaliśmy trochę więcej, aby wygrać. Po raz pierwszy w tym sezonie byłem najszybszym gościem na torze. Zarówno na średnich, jak i twardych oponach doganiałem Maxa”.

„Jestem zadowolony z tempa wyścigowego i sposobu, w jaki byliśmy w stanie wywierać presję na Maxa przez cały czas oraz z właściwego wyboru czasu postojów. Szczerze, próbowaliśmy wszystkiego. Byliśmy bardzo blisko wygranej. Zabierzemy ze sobą te pozytywy i spróbujemy następnym razem”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1