Sainz: Wynik jest trudny do zaakceptowania

Carlos Sainz Jr powiedział po Grand Prix Azerbejdżanu, że takie sytuacje, jak ta w wyścigu na ulicznym torze w Baku nie powinny mieć miejsca. Hiszpan już na dziewiątym okrążeniu zakończył swój udział w rywalizacji.

Kierowca Ferrari do momentu wycofania się na skutek awarii jechał na bezpiecznej czwartej pozycji, ale problemy techniczne w samochodzie Ferrari wyeliminowały go z możliwości walki o wyższe cele: „Wynik jest trudny do zaakceptowania. Po starcie pojawiła się przestrzeń, aby zarządzać oponami i spróbować przedłużyć pierwszy przejazd” – powiedział Sainz. „Niestety na dziewiątym okrążeniu wystąpił problem z hydrauliką i tyle”.

Jakby tego było mało kłopoty Ferrari nie dotknęły tylko hiszpańskiego kierowcy, ale dotknęły również Charlesa Leclerca: „Problemem miał również Charlesa i jest to zdecydowanie trudny dzień dla całego zespołu i naszych fanów, ponieważ straciliśmy cenne punkty. Z tego czy innego powodu komplikuje się budowanie silnej pozycji w sezonie. Jednak jesteśmy bardzo silną drużyną i nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że mamy zdolność i determinację, aby wrócić silniejszymi. W tym roku jest jeszcze długa droga zaczynając od Kanady”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze