Sainz: Wynik jest trudny do zaakceptowania

Carlos Sainz Jr powiedział po Grand Prix Azerbejdżanu, że takie sytuacje, jak ta w wyścigu na ulicznym torze w Baku nie powinny mieć miejsca. Hiszpan już na dziewiątym okrążeniu zakończył swój udział w rywalizacji.

Kierowca Ferrari do momentu wycofania się na skutek awarii jechał na bezpiecznej czwartej pozycji, ale problemy techniczne w samochodzie Ferrari wyeliminowały go z możliwości walki o wyższe cele: „Wynik jest trudny do zaakceptowania. Po starcie pojawiła się przestrzeń, aby zarządzać oponami i spróbować przedłużyć pierwszy przejazd” – powiedział Sainz. „Niestety na dziewiątym okrążeniu wystąpił problem z hydrauliką i tyle”.

Jakby tego było mało kłopoty Ferrari nie dotknęły tylko hiszpańskiego kierowcy, ale dotknęły również Charlesa Leclerca: „Problemem miał również Charlesa i jest to zdecydowanie trudny dzień dla całego zespołu i naszych fanów, ponieważ straciliśmy cenne punkty. Z tego czy innego powodu komplikuje się budowanie silnej pozycji w sezonie. Jednak jesteśmy bardzo silną drużyną i nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że mamy zdolność i determinację, aby wrócić silniejszymi. W tym roku jest jeszcze długa droga zaczynając od Kanady”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1