Norris: To był najtrudniejszy wyścig w moim życiu

Angina, z którą zmagał się Lando Norris podczas Grand Prix Hiszpanii, nie przeszkodziła mu w zdobyciu punktów dla zespołu McLarena. Jednak po 66 okrążeniach na gorącym Circuit de Barcelona-Catalunya, Brytyjczyk zmuszony był pojawić się u lekarzy.

Lando Norris problemy zdrowotne zgłaszał już po sobotnich kwalifikacjach. Uskarżał się wtedy na ból gardła oraz oczu. W niedzielę sytuacja nie uległa poprawie, mimo to kierowca McLarena na torze w Hiszpanii, gdzie temperatura osiągała nawet 30 stopni, był w stanie odzyskać trzy pozycje, dojeżdżając do mety na 8. pozycji. Biorąc pod uwagę start spoza pierwszej dziesiątki i problemy zdrowotne, z jakimi zmagał się Norris, jest to wynik godny podziwu. Po imponującej jeździe Brytyjczyk nie był w stanie uczestniczyć w wywiadach, mianowicie zaraz po tym, jak wysiadł z kokpitu, udał się na badania lekarskie. Po ich zakończeniu przyznał, że był to ciężki dzień, jednak zważywszy na sytuację, w jakiej się znalazł, dalej ma powody do zadowolenia.

„Było ciężko. Przed wyścigiem czułem się bardzo źle, ponieważ mam anginę, a to w połączeniu z wysoką temperaturą sprawiło, że był to jeden z najtrudniejszych wyścigów w moim życiu” – powiedział. „W ten weekend byłem trochę na przegranej pozycji, ponieważ większość mojej energii pochłonęła walka z chorobą. Musiałem opuścić wiele sesji z inżynierami, co zepsuło mi weekend i zdecydowanie nie byłem tak przygotowany do Grand Prix, jak mógłbym być. Mimo to jestem bardzo zadowolony, że udało mi się ukończyć wyścig z przyzwoitymi punktami dla zespołu”.

McLaren w Hiszpanii pojawił się ze znaczną ilością poprawek w swoich samochodach i jak uważa Norris, uefektywniły one osiągi bolidu. Brytyjczyk zapewnił, że przed startem w Monako zespół postara się wydobyć z samochodu jeszcze więcej: „Zespół pracował bardzo ciężko, aby poprawić osiągi samochodu, więc cieszę się, że mogliśmy coś wynieść z tego weekendu. W ciągu najbliższych kilku dni przyjrzymy się danym, zobaczymy, czy można wydobyć z samochodu jakieś dodatkowe osiągi i upewnimy się, że jesteśmy gotowi na Monako”.

W klasyfikacji generalnej Norris znajduje się na 7. pozycji, jedyne siedem punktów za kierowcą Mercedesa, Lewisem Hamiltonem. Natomiast jego zespołowy kolega, Daniel Ricciardo obecnie plasuje się na 12. miejscu.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze