Bottas: Agresywna strategia nie popłaciła

Już kolejny raz w tym sezonie z bardzo dobrej strony pokazał się Valtteri Bottas. Kierowca Alfy Romeo zajął piąte miejsce w zmaganiach o Grand Prix Hiszpanii.

Fin po wyścigu bardzo mocno zachwalał pracę, jaką wykonał jego zespół w ostatnim czasie: „Zdobyliśmy dzisiaj naprawdę dobre punkty i zabraliśmy ze sobą do domu dużo pozytywów. Nasze tempo wyścigowe było naprawdę mocne a sama możliwość walki z dużymi zespołami dodała tylko temu wyścigowi rumieńców.  To wszystko pokazuje jak ogromny progres poczyniliśmy oraz że przywiezione przez nas poprawki zadziałały”.

Co więcej, Bottas przyznał, iż strategia obrana pod koniec wyścigu okazała się błędna: „W końcówce zdecydowaliśmy się na agresywną strategię, postanowiliśmy pojechać na dwa pit-stopy, kiedy inni jechali na trzy. To się ostatecznie jednak nie opłaciło, pośrednie opony wytrzymały krócej niż sądziliśmy, przez co mieliśmy lekkie problemy pod koniec, ale i tak udało nam się zająć dobrą lokatę. Nie mogę się doczekać startu w Monako, nasz samochód powinien być tam naprawdę dobry”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze