Vettel: Ósme miejsce jest jak zwycięstwo

Sebastian Vettel zostawił za sobą niepowodzenie z toru Melbourne i wywalczył na torze Imola pierwsze punkty dla siebie i zespołu Astona Martina w sezonie 2022 Formuły 1. Niemiec zajął ósme miejsce w Grand Prix Emilii-Romanii.

„Spisaliśmy się dzisiaj bardzo dobrze” – powiedział 4-krotny mistrz świata. „Nie sądzę, że mogliśmy liczyć na lepszy wynik. Skorzystaliśmy na deszczowych warunkach w piątek i na pierwszych okrążeniach niedzielnego wyścigu. Od tego momentu walczyliśmy o przetrwanie. Wiemy, że nie mamy bardzo mocnego tempa i liczyło się utrzymanie opon w dobrym stanie do samego końca i uniknięcie granulkowania z przodu, które dotknęło poniektórych”.

„Nie będę kłamać, to tylko ósme miejsce, ale dla nas to jest jak zwycięstwo. Oba auta dojechały na punktowanych pozycjach, co czyni ten dzień jeszcze słodszym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pięciu punktów, które wywalczyliśmy w niedzielę”.

Vettel przyznaje, że ten wynik nie byłby możliwy, gdyby nie deszcz, który zmoczył nawierzchnię przed startem wyścigu: „W sobotę było widać, że nie mamy tempa na suchym torze. W wyścigu byliśmy jednak w stanie utrzymywać za sobą szybsze auta przez dłuższy czas, w czym pomagały nam warunki. Podjęliśmy właściwe decyzje, jeśli chodzi o zjazd po opony na suchą nawierzchnię. Nie podejmowaliśmy niepotrzebnego czy głupiego ryzyka. Bardzo lubię takie warunki”.

Kierowca Astona Martina cieszył się, że przez pierwszą połowę wyścigu nie można było korzystać z systemu DRS: „Nie chciałem nikogo wyprzedzać! Jechaliśmy na niewłaściwej dla nas pozycji w dobrym tego znaczeniu. Słyszałem, że były dyskusje na temat tego, czy aktywacja powinna nastąpić wcześniej, ale nie uważam tak”.

Niemiec z lekkim optymizmem patrzy na kolejną rundę na nowym torze w Miami: „Mamy punkty w kieszeni, więc to dobrze. Pierwszy wyścig był dla mnie bardzo kiepski, a ten był bardzo dobry. Miejmy nadzieję, że utrzymamy ten trend. Nie możemy walczyć o punkty samym tempem, ale kto wie, co się będzie działo – to jest tor uliczny”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze