Verstappen: Łatwo było o błąd

Max Verstappen wygrał swoje pierwsze kwalifikacje jako urzędujący mistrz świata Formuły 1. Kierowca zespołu Red Bull Racing najlepiej odnalazł się w przejściowych warunkach, wykręcając decydujące okrążenie pomiędzy okresami czerwonej flagi.

„Było dobrze, ale łatwo było o błąd” – powiedział Holender. „Na szczęście my ich raczej unikaliśmy. Zaczęliśmy na oponach na suchy tor, ale zaczęło znowu padać. Trzeba było podjąć właściwą decyzję co do tego, jak przygotować się do okrążenia i ostatecznie wybraliśmy właściwą strategię, więc oczywiście jestem z tego bardzo zadowolony”.

Verstappen mijał unieruchomiony na poboczu samochód Valtteriego Bottasa, lecz nawet zwolnienie w strefie żółtej flagi nie przeszkodziło mu w wykręceniu najlepszego czasu: „Gdy zobaczyłem żółte flagi, od razu zdjąłem nogę z gazu, żeby nie mieć żadnych problemów. Traci się trochę przez to, ale na szczęście to okrążenie nadal wystarczyło na pole position”.

Przeniesienie kwalifikacji na piątek oznacza, że Verstappen wciąż ma przed sobą jedną sesję treningową: „W sobotę powinno być sucho, a ja nie miałem zbytnio okazji jeździć tutaj tymi autami po suchym, więc miejmy nadzieję podczas drugiego treningu będziemy mogli lepiej zrozumieć ten samochód w różnych warunkach”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze