Nieprawidłowe ustawienia przyczyną eksplozji hamulca u Albona

Alexander Albon spowodował pierwszą czerwoną flagę piątkowych kwalifikacji do Grand Prix Emilii-Romanii Formuły 1 na torze Imola. Kierowca Williamsa odpadł z rywalizacji w spektakularnym stylu, po tym jak w jego samochodzie eksplodował prawy tylny hamulec.

Jak się później okazało, jeden z przełączników na kierownicy znajdował się w niewłaściwej pozycji po tym, jak zespół zmienił opony z przejściowych na gładkie, powodując nieprawidłowe funkcjonowanie układu.

„Alex miał problem z hamulcami z powodu nieprawidłowej pozycji przełącznika po zmianie na opony na suchą nawierzchnię” – wyjaśnił dyrektor ds. osiągów Williamsa Dave Robson.

Sam kierowca tak skomentował całe zajście: „Niestety, mieliśmy problem z układem hamulcowym, który przedwcześnie zakończył nasze kwalifikacje. Takie rzeczy się zdarzają i będziemy dzisiaj starali się zrozumieć, co poszło nie tak i jak to rozwiązać. Na szczęście w sobotę czeka nas sprint, który powinien dać nam okazję poprawić naszą pozycję startową przed niedzielnym wyścigiem”.

Źródło: williamsf1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze