Albon: Walczyliśmy z całych sił

Pomimo początkowych problemów, ekipa Williamsa może zaliczyć weekend w Australii do niezwykle udanych. W zmaganiach na torze Albert Park, Alexander Albon zajął dziesiąte miejsce, a co za tym idzie, zdobył on pierwsze punkty dla brytyjskiego zespołu w sezonie 2022.

Po wyścigu tajski kierowca przyznał, że osiągnięcie takiego rezultatu nie należało do najłatwiejszych: „To był bardzo dobry, a zarazem trudny wyścig. Walczyliśmy z całych sił. To wyglądało tak jakbyśmy robili trzydzieści okrążeń kwalifikacyjnych. Nie wiem czemu, ale twarde opony świetnie współgrają z naszym samochodem”.

Co więcej, zdaniem podopiecznego ekipy Williamsa, wybór opon okazał się kluczowy w kontekście rywalizacji: „Oczywiście dziesiąte miejsce było dla nas niewyobrażalnym wynikiem, zwłaszcza kiedy ustalaliśmy strategię ze świadomością, że będziemy startować z końca stawki. Na szczęście wszystko wspaniale się dla nas ułożyło. Mieliśmy stosunkowo wolny pit stop, co okazało się pomocne, gdyż wyjechałem niemalże na równi, z Zhou. To ułatwiło mi utrzymanie pozycji. Wykorzystaliśmy twarde opony, które nie powodowały dużego grainingu. Im lżejszy był samochód, tym szybciej jechałem”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze