Vettel: Czuję się, jakbym spóźnił się do szkoły

Sebastian Vettel powiedział, że jego powrót do wyścigów Formuły 1 dopiero na trzecią rundę sezonu można porównać do spóźnienia do szkoły.

Vettel nie wystartował w pierwszych dwóch tegorocznych wyścigach w Bahrajnie i Arabii Saudyjskiej z powodu uzyskania pozytywnego wyniku testu na COVID-19. W obu rundach czterokrotnego mistrza świata F1 zastąpił kierowca rezerwowy Astona Martina, Nico Hülkenberg, który zajął odpowiednio 17. i 12. miejsce.

Niedługo później brytyjska ekipa potwierdziła, że Vettel powróci do stawki Formuły 1 na Grand Prix Australii, które odbędzie się w ten weekend. Sam wyścig na torze Albert Park wraca po dwuletniej nieobecności z powodu pandemii. Vettel przed zmaganiami w Melbourne zażartował, że znalazł się w podobnej sytuacji jak dziecko, które nie zdążyło na lekcje w szkole, jednak ma nadzieję, że braki spowodowane nieobecnością na starcie sezonu szybko zostaną nadrobione.

„Po uzyskaniu pozytywnych wyników testów i braku udziału w dwóch pierwszych wyścigach, czuję się trochę jakbym spóźnił się do szkoły, więc bardzo chcę znowu wystartować” – stwierdził Vettel.

„Wcześniej już zaczynałem sezon w Australii, ale dobrze, że Formuła 1 powraca tu po kilku trudnych latach. Dla mnie, po prawie miesiącu bez samochodu, ważne będzie, aby uczyć się w czasie sesji treningowych i mam nadzieję, że będziemy mogli zrobić kilka kroków naprzód w tym jak zwykle ekscytującym i nieprzewidywalnym wyścigu”.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze