Horner: F1 powinna powstrzymać zabawy w kotka i myszkę w strefie DRS

Szef Red Bulla Christian Horner, jest zdania, że strategiczne zagrywki w strefie DRS nie powinny mieć miejsca. Zdaniem Brytyjczyka Formuła 1 powinna zastanowić się nad zmianami w tej kwestii w przyszłości.

Horner po Grand Prix Arabii Saudyjskiej zasugerował, że punkty detekcji systemu redukcji oporu powietrza powinny być zmienione, aby nie dawać kierowcom takiej możliwości, jak odpuszczanie w celu spowolnienia i uzyskania przewagi strategicznej w kolejnej strefie: „DRS jest tak potężny, że można było zobaczyć grę kierowców w kotka i myszkę, kiedy hamowali do punktu, w którym przyspieszyli do zakrętu” – powiedział szef Red Bulla. „Może powinniśmy przyjrzeć się, gdzie znajduje się strefa detekcji DRS, jeśli chcemy uniknąć takiej sytuacji w przyszłości”.

Mimo to Brytyjczyk uważa, że jego kierowca świetnie się spisał w tej strategicznej rozgrywce, co jest szczególnie ważne dla zespołu Red Bulla po ciężkim Grand Prix Bahrajnu: „To był bardzo strategiczny wyścig dla Maxa, który nie obciążał zbytnio opon, aby być pewnym, że ma wystarczająco dużo tempa do ataku na końcu. Świetne ściganie między nim, a Charlesem, na szczęście [Verstappen] miał wystarczająco dużo [tempa], aby utrzymać to do końca. Wspaniale było odbić się po problemach, które mieliśmy [w Bahrajnie]”.

Źródło:motorsportweek.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze