Sainz: Zdecydowanie lepszy weekend, niż tydzień temu w Bahrajnie

Carlos Sainz Jr drugi raz w tym sezonie stanął na podium. Hiszpan po wyścigu o Grand Prix Arabii Saudyjskiej powiedział, że zrobił postęp w samochodzie w stosunku do inauguracyjnej rundy F1.

Po starcie z trzeciego pola kierowca Ferrari początkowo spadł o jedną pozycję za Maxa Vertappena, choć start w jego wykonaniu był dobry: „Miałem bardzo dobry start, ale zabrakło mi miejsca po prawej stronie, a Max miał lepszą przyczepność na wewnętrznej linii” – powiedział Sainz. „Od tego momentu wyścig był dość prosty, chociaż spodziewałem się, że odzyskam pozycję na rzecz Checo, gdy wyjechałem z alei serwisowej przed nim, podczas gdy samochód bezpieczeństwa wciąż był na wyjeździe”.

„Konieczność czekania [na oddanie pozycji przez Checo] po restarcie, abym wrócił na trzecie miejsce, oznaczała, że nie mogłem spróbować podjąć walki o drugie miejsce”.

„Trzecie miejsce to jednak dobry wynik i ogólnie był to dość pozytywny weekend, zdecydowanie lepszy niż tydzień temu w Bahrajnie. Czuję, że idziemy we właściwym kierunku z tym samochodem i jestem pewien, że to tylko kwestia czasu, zanim zaczniemy walczyć o nieco wyższe lokaty. Mamy jaśniejszy obraz tego, gdzie i co musimy poprawić i znamy kierunek, w którym należy podążać. Nie mogę się doczekać wyjazdu do Australii po dwóch latach bez ścigania się tam”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze