Verstappen: Strata punktów jest bardzo bolesna

Max Verstappen nie ukończył dzisiejszych zmagań na torze Bahrain International Circuit po awarii samochodu na trzy okrążenia przed końcem. Holender po wyścigu przyznał, że jego zespół musi zrobić wszystko, żeby takie sytuacje się nie powtarzały.

Verstappen bardzo dobrze wystartował do wyścigu, ale nie zdołał wyprzedzić Leclerca przy hamowaniu do pierwszego zakrętu. Następnie Holender wraz z zespołem próbował podciąć swojego rywala, przyspieszając zjazd do alei serwisowej, ale po bardzo intensywnej walce trwającej kilka okrążeń Leclerc zdołał odeprzeć atak kierowcy Red Bulla. Po kolejnych kilkunastu okrążeniach Verstappen podjął kolejną próbę podcinki, która znów się nie powiodła. Później Verstappen zaczął zmagać się z problemami ze swoim samochodem i nie był w stanie walczyć z kierowcą Ferrari po restarcie, a za chwilę został zmuszony do wycofania się z wyścigu po awarii.

Od początku wyścigu mieliśmy spore problemy, przede wszystkim z balansem samochodu" - powiedział Verstappen. Moje odczucia płynące dzisiaj z jazdy były całkowicie inne niż w piątek, kiedy czułem się w samochodzie bardzo komfortowo. Pomimo problemów udawało mi się spokojnie utrzymywać drugie miejsce i byłby to bardzo dobry rezultat, ale wtedy pojawiły się problemy z układem kierowniczym. Niestety im szybciej jechałem, tym większe miałem problemy ze skręcaniem, co było szczególnie uciążliwe przy restarcie i próbie utrzymania za sobą Carlosa [Sainza]. Chwilę później miałem kolejną awarię, wszystkie systemy po prostu się wyłączyły i musiałem powoli dojechać do alei serwisowej".

Holender zdradził również, co było przyczyną problemów i wycofania samochodu z wyścigu.

Padła pompa paliwowa, był to poważny kłopot, silnik nie dostawał paliwa i nie było żadnych szans, żeby kontynuować wyścig. Oczywiście nigdy nie chcemy, żeby takie rzeczy się przydarzały, dwa samochody nie kończą wyścigu i tracimy bardzo dużo ważnych punktów. Takie rzeczy się jednak zdarzają i musimy to zaakceptować. Teraz czeka nas sporo pracy, musimy się temu dokładnie przyjrzeć, żeby taka sytuacja już nigdy więcej się nie powtórzyła. Ostatecznie największym problemem jest to, że nie zdobyliśmy punktów, mając bardzo konkurencyjny samochód".

Verstappen będzie miał szansę na szybką poprawę swojej sytuacji w klasyfikacji generalnej, już za tydzień czeka nas kolejny wyścig, tym razem w Arabii Saudyjskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze