Prost: Rossi nie chce, by ktoś mu doradzał

Alain Prost nie milknie od momentu ujawnienia, że zakończył współpracę z zespołem Formuły 1 Alpine. Czterokrotny mistrz świata w gorzkich słowach wypowiedział się na temat szefa francuskiej marki Laurenta Rossiego.

„Laurent Rossi chce zostać sam, nieskażony przez nikogo” – powiedział Prost gazecie L'Equipe. „Powiedział mi, że nie potrzebuje już doradztwa. Naprawdę pragnie odsunąć wielu ludzi na bok. Laurent Rossi chce być sam w świetle reflektorów”.

Po tym, jak zespół Formuły 1 Renault został przeniesiony pod markę Alpine, Rossi nie ukrywał chęci zmian na kluczowych stanowiskach, jeżeli uzna strukturę zarządzania za niewydolną. Francuz miał dać sobie czas na obserwację i rozpoczął czystki rok później – w tym miesiącu z zespołem pożegnał się również dyrektor sportowy Marcin Budkowski.

„Sezon 2021 był dla mnie bardzo niszczący. Czułem, że stara gwardia musiała odejść. Akceptuję potrzebę zmian i to, że nie musimy robić F1 cały czas tak samo. Możemy zrobić pewne rzeczy inaczej i próbowaliśmy w zeszłym roku, ale dla mnie stało się to zbyt skomplikowane”.

„Nie byłem już zaangażowany w podejmowanie decyzji. Czasem w ogóle nie miałem w nich udziału, ale nadal musiałem się pod nimi podpisać. Nawet będąc członkiem rady nadzorczej, dowiadywałem się o niektórych rzeczach w ostatnich chwili. Mogą nie chcieć mnie słuchać, ale mogli przynajmniej informować na czas. To kwestia szacunku. Relacje stawały się coraz bardziej skomplikowane i czuć było zazdrość. Nie podoba mi się takie prowadzenie relacji i brak szacunku do ludzi”.

„Kiedy szef zespołu nie mówi ci nawet cześć po przyjeździe na tor, to nie ma już w tym żadnej frajdy. Nie ma nawet szacunku. Nie może to tak działać”.

Prost wyraźnie zaznacza, że sam podjął decyzję o tym, by nie kontynuować współpracy z zespołem, pomimo otrzymania propozycji nowej umowy. Francuz zdradził również, że w związku z tym rozważał start w wyborach na prezydenta FIA, lecz było już na to za późno.

Źródło: bbc.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1