Ferrari gotowe na rozmowy z Sainzem w sprawie przedłużenia kontraktu

Zespół Ferrari wkrótce ma zacząć negocjacje z Carlosem Sainzem Jr w sprawie przedłużenia kontraktu, jako że Hiszpan zaliczył bardzo dobry pierwszy sezon w barwach Scuderii.

Sainz przed rozpoczęciem sezonu 2021 zastąpił we włoskiej stajni Sebastiana Vettela w ramach dwuletniego kontraktu, aby partnerować Charlesowi Leclercowi, który ma obowiązującą umowę do końca 2024 roku. Hiszpan przekroczył oczekiwania wielu, kończąc poprzednie mistrzostwa na piątym miejscu, o 2 oczka wyżej niż Leclerc, a także 4-krotnie stawał na podium, jak również miał passę 15. wyścigów z rzędu ukończonych w punktach.

Szef Ferrari Mattia Binotto powiedział w trakcie GP Abu Zabi, że wówczas nie rozmawiał z Sainzem na temat umowy, a do tego konieczna jest ocena kierowcy oraz wysłuchanie jego opinii.

„Chciałbym usiąść z nim [Sainzem]. Nie zacząłem z nim jeszcze negocjacji” – powiedział Binotto. „Nie wiem, jakie myśli ma w głowie, więc jak na razie nie ma na to odpowiedzi. Najpierw chciałbym dowiedzieć się, czy jest zadowolony. Trzeba razem z nim ocenić sezon i wspólnie spojrzeć w przyszłość. Bez wątpienia będzie to prosta i łatwa rozmowa”.

Binotto był pod wrażeniem ubiegłorocznych występów Sainza, który od początku sprawiał wrażenie dopasowanego kierowcy do zespołu Ferrari.

„Kiedy podpisaliśmy kontrakt z Carlosem, celem było posiadanie dwóch dobrych kierowców, którzy byliby konsekwentni i zdolni do zdobywania punktów dla zespołu. Myślę, że właśnie to mieliśmy w tym sezonie i jestem z nich bardzo dumny. Jak wielokrotnie podkreślałem, mamy najlepszy skład w Formule 1 oraz w padoku, a także jestem naprawdę zadowolony z tego, jak Carlos sobie poradził w tym sezonie. Pierwszy sezon w Ferrari nie musi być tak prosty i oczywisty”.

„Podpisaliśmy z nim kontrakt, ponieważ stwierdziliśmy, że jest dobrym i konsekwentnym kierowcą, zawsze zdobywającym solidne punkty. Myślę, że jest też dobrym uczniem, ponieważ w trakcie sezonu poprawił się, a pod koniec mistrzostw zaliczył swoje najlepsze występy”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league