Domenicali: Ponad 30 torów chętnych na organizację Grand Prix

Szef Formuły 1 Stefano Domenicali pochwalił się olbrzymim zainteresowaniem wobec mistrzostw świata ze strony potencjalnych promotorów wyścigów Grand Prix. Nadchodzący sezon będzie najdłuższym w historii, składając się z 23 rund.

„To znakomity czas dla Formuły 1” – powiedział Włoch. „Jeśli chodzi o intensywność rywalizacji na torze, zainteresowanie udziałowców, publiki, napływających nowych odbiorców, nowe kanały komunikacji z nimi oraz jasno określoną ścieżkę regulaminową, która odzwierciedla nasze DNA oraz przyszłe technologie i zrównoważony rozwój poprzez paliwa i hybrydyzację”.

„W związku z tym jest duże zainteresowanie ze strony nowych miejsc – oraz starych – by być częścią naszego kalendarza. Gdybyśmy nie mieli ograniczeń, których powinniśmy się trzymać, moglibyśmy podpisać nawet jutro kontrakty z ponad 30 torami, ale nie możemy iść w tym kierunku”.

„To bardzo dobry problem i musimy balansować to, co jest najważniejsze wobec naszej strategii, biznesu i przyszłości. Staramy się zrozumieć teraz, które Grand Prix chcielibyśmy zatrzymać jako stabilną bazę i gdzie może być miejsce na rotację. Nad tym teraz dywagujemy”.

W sezonie 2022 zaplanowany jest jeden nowy wyścig, w Miami. Ponadto, potwierdzono już przeniesienie Grand Prix Rosji do Petersburga od 2023 roku, a władze mistrzostw pracują nad nowymi rundami w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Źródło: the-race.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league