Giovinazzi: Nie powiedziałem w F1 ostatniego słowa

Antonio Giovinazzi, który spędził trzy sezony w Alfie Romeo i nie znajdzie się w tegorocznej stawce, zapowiedział, że to nie był jego ostatni epizod w Formule 1.

Wspierany przez Ferrari Giovinazzi zadebiutował w F1 podczas dwóch wyścigów w sezonie 2017, gdzie ścigał się dla Saubera, a następnie w sezonie 2019 został kierowcą etatowym ekipy z Hinwil. Chociaż z biegiem czasu osiągał coraz bardziej konsekwentne wyniki, w tym roku Alfa Romeo postawiła na Valtteriego Bottasa z Mercedesa oraz debiutanta, Guanyu Zhou. Ze względu na brak innych ofert, Giovinazzi znalazł swoje miejsce w Formule E, gdzie będzie rywalizować w barwach ekipy Dragon / Penske Autosport.

„Opuszczam F1, ale tylko na razie. Na swoich profilach społecznościowych opublikowałem swoje pierwsze zdjęcie w samochodzie F1, gdy miałem trzy lata. Ostatnie takie zdjęcie nie było w tym roku. Widzieliśmy już, że wielu kierowców robiło roczną przerwę i wracało, jak na przykład Esteban Ocon i Alexander Albon” – powiedział Giovinazzi.

„Jeśli chodzi o mnie, w latach 2017 i 2018 byłem kierowcą rezerwowym Ferrari, a w sezonie 2019 w końcu otrzymałem swoją szansę. Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się w F1. Na razie chcę podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie w ciągu ostatnich trzech lat, kibicom, którzy wyrażali słowa wsparcia po publikacji tych wieści [o odejściu z F1], a także wszystkim kierowcom F1, którzy do mnie napisali. To były wspaniałe trzy lata”.

Włoch pozostanie jednak w padoku F1, a będzie to możliwe dzięki pozostaniu w rodzinie Ferrari, gdzie ponownie będzie kierowcą testowym, obok Micka Schumachera.

Giovinazzi w Formule 1 odnotował łącznie 62 starty, w których wywalczył 21 punktów. Jego najlepszym wyścigiem było Grand Prix Brazylii 2019, gdzie wywalczył piąte miejsce.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league