O’Ward może wystartować w piątkowych treningach F1 w McLarenie

Dyrektor generalny McLaren Racing Zak Brown powiedział, że Pato O’Ward może wystąpić w piątkowych treningach nadchodzącego sezonu Formuły 1, ponieważ wywarł bardzo dobre wrażenie podczas grudniowych testów w Abu Zabi.

O’Ward wziął udział w teście młodych kierowców wraz z McLarenem w ramach wygranego zakładu z Brownem, który wcześniej zapowiedział, że Meksykanin zasiądzie za kierownicą samochodu F1, jeśli odniesie swoje pierwsze zwycięstwo w IndyCar. Brown w Abu Zabi powiedział jednak, że ten test nie dotyczył jedynie wynagrodzenia O’Warda, ale również sprawdzenia jego potencjału w bolidzie F1.

„Mamy do dyspozycji mało dni testowych i równie mało dni dla debiutantów, przez co musimy decydować się tylko na kogoś, kto sprawi, że ​​ten test będzie znaczący” – powiedział Brown w rozmowie z racer.com. „Co prawda była to [dla niego] miła nagroda, ale daliśmy mu możliwość jazdy samochodem po to, aby zrozumieć, jak zdolny jest do prowadzenia bolidem Formuły 1. Zrobił wszystko, czego od niego chcieliśmy i oczekiwaliśmy. Był niezwykle szybki i odważny, ale to nas nie zaskoczyło. Bardziej chcieliśmy zobaczyć, jak się zaadaptuje. Czy jest w stanie sobie poradzić? Jaka jest jego opinia? Jak na swój pierwszy przejazd samochodem Formuły 1, wypadł naprawdę dobrze”.

Ze względu na ograniczone możliwości testowania, od nadchodzącego sezonu każdy zespół musi poświęcić dwie sesje treningowe na to, aby umożliwić jazdę bolidem F1 jednemu ze swoich podopiecznych. Brown stwierdził, że decyzja w sprawie wyboru kierowcy juniorskiego będzie należeć do szefa zespołu Andreasa Seidla, jednak uważa, że O’Ward to mocny kandydat.

„W przyszłym roku musimy w ten sposób wykorzystać dwa treningi. Ostatecznie zarekomendowanie i przyjrzenie się sprawie należy od Andreasa, a przez ostatnie dwa lata współpracy zawsze zgadzałem się z jego zaleceniami i sugestiami. Przeprowadzimy pełną analizę – trzeba odbyć więcej testów dla debiutantów, jednak pierwszy krok był bardzo dobry”.

Źródło: racer.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league