Vettel: Nadal mam w sobie pasję, chociaż emerytura przeszła mi przez myśl

Sebastian Vettel przyznał, że miał chwilę zastanowienia się nad odejściem z Formuły 1, jednak jak na razie jest skoncentrowany na tym, aby pozostać w sporcie i osiągać dobre wyniki.

Vettel obecnie ściga się w barwach Astona Martina, w barwach którego wywalczył jedno podium w Grand Prix Azerbejdżanu, swoje drugie w ciągu dwóch sezonów – poprzednie to jego ostatnie zwycięstwo w Grand Prix Singapuru 2019, gdy ścigał się jeszcze dla Ferrari. Dodatkowo minęło już 8 lat, odkąd czterokrotny mistrz świata wywalczył swój ostatni tytuł dla Red Bull Racing w sezonie 2013.

Niemiec powiedział, że odejdzie z Formuły 1, gdy nadejdzie na to czas i gdy nie będzie już miał w sobie ambicji, aby próbować rywalizować na możliwie najwyższym poziomie, jednak na chwilę obecną jest zadowolony z obecności w stawce i liczy na postęp w przyszłym roku, gdy pojawią się nowe samochody.

„Oczywiście czasami zadajesz sobie pytanie o znaczenie. Skłamałbym, gdybym powiedział, że jeszcze nie przeszło mi to przez myśl” – powiedział Vettel w rozmowie z F1-Insider.com. „Nie zajmuję się jednak głoszeniem idei. Wtedy nie byłbym wierny wobec siebie i nie byłbym tak dobry”.

„Jeśli już nie poczuję wewnętrznej motywacji ani ambicji, a będę skupiać się wyłącznie na przekazie czy też zwiększać swoje saldo w banku, byłaby to zdrada pokolenia, która dopiero nadejdzie i spełni marzenie. Koniec końców zajmę się niektórymi problemami, gdy już nie będę rywalizować, jednak ogień wciąż płonie”.

W minionym sezonie 2021 Vettel zajął 12. miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 43. punktów.

Źródło: thecheckeredflag.co.uk

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league