Haug: Masi działał sprytnie i błyskotliwie

Były szef działu sportu Mercedesa Norbert Haug stanął w obronie dyrektora wyścigu Formuły 1 Michaela Masiego i jego decyzji o podjęciu wszelkich możliwych środków w celu wznowienia Grand Prix Abu Zabi na ostatnie okrążenie.

„Myślę, że Masi był sprytny i błyskotliwy, znajdując rozwiązanie” – powiedział Niemiec. „Ogólnie uważam wiele decyzji w końcówce sezonu za właściwe. Nawet zaproponowanie Red Bullowi cofnięcia Maxa Verstappena na polach startowych w Dżuddzie zamiast 5- czy 10-sekundowej kary wydawało się dobrym ruchem. «Proponuję wam to albo zmusicie mnie, abym przekazał sprawę do sędziów» – sędziowie by potem zdecydowali o 5- czy 10-sekundowej karze, a tak znowu mieli możliwość być tuż za Hamiltonem. Nie uważam to za targowanie się, a bardzo mądre posunięcie. Masi wydaje się być typem pragmatyka, co jest bardzo ważną cechą dla dyrektora wyścigu”.

Haug skrytykował także postawę obecnego szefa programu wyścigowego Mercedesa-AMG Toto Wolffa, który nie zaakceptował wygranej Maxa Verstappena i tuż po zakończeniu rywalizacji w Abu Zabi złożył protesty, a następnie zapowiedział apelację do trybunału FIA: „Można powiedzieć tylko, że takie rzeczy się zdarzają. Wiem, że czasem można ześwirować i nie wiem, co by było, gdyby wynik był odwrotny. To, czego działo się potem, fani motorsportu nie chcieli widzieć. Trzeba dorosnąć do tego, by się zamknąć. Dla mnie to też nie zawsze jest łatwe”.

Źródło: grandprix247.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze