Sainz: Poczyniłem spore postępy w kwalifikacjach od początku roku

Carlos Sainz Jr przyznał po sobotniej sesji kwalifikacyjnej, że poczynił spory progres od strony sesji kwalifikacyjnych, co jest dobrą prognozą na kolejny sezon.

Hiszpan w Q3 uzyskał piąty najlepszy i do niedzielnego wyścigu na torze Yas Marina ustawi się przed Valtterim Bottasem: „Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego występu, szczególnie po wczorajszym dniu, który był jednym z najtrudniejszych piątków od dłuższego czasu. Udało nam się dobrze odbudować” – powiedział kierowca Ferrari. „Ciężko pracowaliśmy, aby mieć na dziś konkurencyjny samochód, więc dziękuję całemu zespołowi. Ta sesja potwierdza też, że zrobiłem solidne postępy w kwalifikacjach od początku roku, więc to kolejny pozytyw na dzisiaj”.

Podobnie, jak w przypadku kolegi zespołowego, Sainz uważa, że kluczem do przejechania dobrego okrążenia był trzeci sektor, gdzie kluczowe było utrzymanie opon w dobrym stanie: „Trzeci sektor był kluczowy; nie naciskanie zbyt mocno na opony w pierwszych dwóch sektorach i pojechanie na full w trzecim przełożyło się na dobre okrążenie. Patrząc na wyniki sesji mogło być jeszcze lepiej, ponieważ Lando wyprzedza mnie tylko o kilka setnych”.

„W wyścigu nie będzie łatwo wyprzedzić, ale postaramy się jak najlepiej i będziemy walczyć, aby zdobyć kilka pozycji. Chcę zakończyć swój pierwszy sezon w Ferrari na wysokim poziomie. Ścigajmy się!”.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze