Norris: Nie spodziewaliśmy się być tak wysoko

Lando Norris piąty raz w sezonie 2021 wystartuje z pierwszej trójki do wyścigu Formuły 1. Kierowca McLarena był niespodzianką sobotnich kwalifikacji na torze Yas Marina, ustępując jedynie walczącym o tytuł Maxowi Verstappenowi i Lewisowi Hamiltonowi.

„Jestem bardzo szczęśliwy i zaskoczony, że tu jestem” – powiedział Brytyjczyk. „Byliśmy pewni siebie przed kwalifikacjami, ale nie spodziewaliśmy się być tak wysoko. Przejechałem dobre, czyste okrążenie i jestem przed ludźmi, których chciałem pokonać, więc jestem zadowolony”.

McLaren przez cały sezon rywalizuje z Ferrari o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Ekipa z Woking jest z przodu podczas niektórych rund i jak tłumaczy Norris, jest to podyktowane charakterystyką torów: „Układ toru nam tu sprzyja. Samochód jest bardzo wybredny, jeśli chodzi o typy i nachylenie zakrętów. W ostatnim czasie byliśmy z tyłu [za Ferrari] i tutaj wcale nie mamy dużej przewagi. Dam z siebie wszystko dla siebie i dla zespołu”.

Norris nie ukrywa, że jest ciekawy tego, jak potoczy się walka Verstappena z Hamiltonem w pierwszym zakręcie: „Mam najlepsze miejsce, żeby zobaczyć, co się jutro wydarzy, więc jestem zadowolony. To prawdziwa radość, móc być tego świadkiem. Mam dużo szacunku dla Maxa i Lewisa. Trzecie pole to nie tylko świetna pozycja startowa, ale też doskonały widok na pierwszą dwójkę”.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze