Valentino Rossi chętny do rywalizacji u boku Lando Norrisa

Valentino Rossi wyraził chęć ścigania się wraz z kierowcą McLarena, Lando Norrisem, w niedalekiej przyszłości.

W tym sezonie Rossi zakończył swoją karierę w MotoGP jako motocyklista, w finale w Walencji zajmując dziesiąte miejsce. Nie jest tajemnicą, że utytułowany Włoch miał wpływ na rozwój kariery i pasję do motorsportu u Norrisa, co sam Brytyjczyk niegdyś podkreślał.

Choć Rossi zakończył swoją przygodę z dwoma kółkami, od pewnego czasu dawał do zrozumienia, że interesuje go ściganie się samochodami sportowymi. Przez kilka lat stawał na starcie wyścigów długodystansowych na Bliskim Wschodzie w Ferrari 488 GT3. Jak powiedział Włoch, liczy, że uda mu się wziąć udział w wyścigu również z Norrisem, nawet w przyszłym roku.

„Jeśli chodzi o wspólne wyścigi w przyszłym roku, byłoby to dla mnie wspaniałe, ponieważ Lando jest bardzo szybki” – powiedział Rossi w rozmowie z motorsport.com. „Będę ścigać się w samochodach i jeśli uda mi się ścigać razem z Lando, będzie to dla mnie ogromna przyjemność, ponieważ to szybki kierowca i na pewno będzie to nam sprawiać radość”.

Rossi dodał również, że od kilku lat jest w stałym kontakcie z Norrisem i liczy na to, że spotka go w przyszłym roku w padoku Formuły 1 podczas weekendów wyścigowych.

„Zawsze jestem w kontakcie z Lando, ponieważ od samego początku jest moim fanem. Na Monzy miał specjalne malowanie kasku, taki jak mój. Często śledzę jego poczynania, ponieważ uważam, że jest wspaniałym, wielkim talentem, a także jest bardzo młody. To zabawny gość. W przyszłym roku, mając do dyspozycji więcej czasu, będę chciał spróbować zobaczyć wyścig Formuły 1”.

Źródło: motorsport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league