Haas bliżej Alfy i Williamsa, ale nadal na końcu stawki

Zarówno Nikita Mazepin jak i Mick Schumacher ukończyli pierwsze Grand Prix Kataru Formuły 1 na torze Losail. W czasie wyścigu mieli oni okazję walczyć z kierowcami Williamsa oraz Alfy Romeo.

Na starcie Schumacher stoczył walkę z Nicholasem Latifim, ale Kanadyjczyk odebrał straconą na starcie pozycję trzy okrążenia później.

„Było dobrze i możemy być zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy” – powiedział po wyścigu Niemiec. „Opracowaliśmy strategię, którą w całości wcieliliśmy w życie. Start był całkiem przyzwoity i walczyliśmy z Latifim. Mieliśmy odpowiednie osiągi samochodu i byliśmy w odpowiednim czasie i miejscu. Byliśmy bardzo blisko Alfy Romeo, czego się spodziewaliśmy, ale z drugiej strony nie spodziewaliśmy się tego na początku tego roku. Nadal znajdujemy nowe rzeczy i nowe sposoby na poprawę”.

Zadowolony z przebiegu wyścigu był również Mazepin, który od początku weekendu na torze Losail zmagał się z pechem i awariami samochodu, co w rezultacie skutkowało mają ilością przejechanych okrążeń: „Spodziewaliśmy się, że opony zrobią jedną rzecz i od razu przeszliśmy z pośredniej na miękką i wydawało się, że balans ma za dużo podsterowności pod koniec pierwszego przejazdu. Pod koniec wyścigu przejechałem przyzwoite okrążenia. Z pewnością nie jechałem jakby to były opony wyścigowe, a jakby to były opony kwalifikacyjne, ucząc się toru na każdym kółku. To był bardzo gorący wyścig. Naszym głównym celem było pokonywanie okrążeń i ich maksymalizacja. To nie był najtrudniejszy tor, ale kolejny znów będzie dla mnie nowy”.

Przed kierowcami amerykańskiego zespołu zostały tylko dwa wyścigi. Na nowym ulicznym torze w Arabii Saudyjskiej oraz kończące sezon Grand Prix Abu Zabi.

Źródło: haasf1team.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league