Brawn: Sprint jest wspaniałym dodatkiem do weekendu Grand Prix

Ross Brawn kolejny raz dał wyraz swojemu zadowoleniu twierdząc, że sobotni sprint kwalifikacyjny jest świetnym formatem do urozmaicenia weekendu Grand Prix.

Dyrektor zarządzający Formuły 1 powiedział, że ostatni w sezonie sprint, który został rozegrany na torze Interlagos, był jego zdaniem najlepszy ze wszystkich trzech, jakie mogliśmy oglądać w tegorocznym sezonie: „Sobotni sprint F1 był moim zdaniem najlepszy z całej trójki. Mieliśmy mnóstwo akcji, z mnóstwem walki – w tym z przedzierającym się Lewisem [Hamiltonem] przez stawkę” – powiedział Brytyjczyk. „To była wspaniała sobotnia rozrywka i przystawka do dania głównego w niedzielę”.

Zdaniem Brawna zmieniony format weekendu wprowadza nieco chaosu, przez co zespoły nie mogą tradycyjnie przygotować się do niedzielnego wyścigu, a to sprawia, że jest więcej miejsca na błędy i niespodzianki: „Mieliśmy wspaniały piątek z dramatyczną sesją kwalifikacyjną. Nie można nie docenić, jak duży wpływ ma sprint już w piątek. Po zaledwie godzinie treningu stwarza to pewne niebezpieczeństwo w dalszej części weekendu, ponieważ zespoły nie są tak przygotowane, jak mogą”.

Były Dyrektor techniczny Ferrari zdradził też, że w sezonie 2022 Formuła 1 na pewno zorganizuje sześć sprintów kwalifikacyjnych: „Uważamy, że fundamenty sprintu są bardzo mocne i będziemy przedstawiać więcej szczegółów naszych planów na sześć takich imprez w 2022 roku w nadchodzących tygodniach po rozmowach z FIA i zespołami. Są rzeczy, które musimy poprawić, ale Brazylia pokazała, że sprint jest wspaniałym dodatkiem do weekendu i sprawił, że piątkowe, sobotnie i niedzielne popołudnia są ekscytujące dla nas wszystkich”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league