Giovinazzi: Kiedy pieniądze rządzą, to jest to bezwzględne

Antonio Giovinazzi dał wyraz swoim emocją twierdząc, że nie miał szans rywalizować o miejsce w zespole Alfy Romeo z Guanyu Zhou, za którym mają przyjść dodatkowe fundusze od chińskich sponsorów.

Włoch na swoim Twitterze napisał, że wiele rzeczy liczy się w Formule 1, ale wszystko to może nie mieć znaczenia, jeśli wokół są duże pieniądze: „F1 to emocje, talent, samochody, ryzyko, prędkość. Ale kiedy rządzą pieniądze, może to być bezwzględne. Wierzę w niespodzianki zakończone nieoczekiwanym wynikiem, dużymi lub małymi zwycięstwami osiągniętymi dzięki zaangażowaniu. Jeśli to było moje pierwsze zdjęcie w F1, to ostatnie jeszcze musi zostać zrobione”.

Frédéric Vasseur w komunikacie prasowym zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN przyznał, że sytuacja, kiedy należy pożegnać zawodnika zawsze jest trudna: „Pożegnanie z kierowcą nigdy nie jest łatwe, szczególnie w przypadku Antonio, który od tak dawna jest częścią zespołu. Rozstając się będziemy pielęgnować wspomnienia dobre i wyciągać wnioski z tych złych, wiedząc, że te chwile sprawiły, że rozwijaliśmy się razem jako zespół. Życzymy Antonio jak najlepiej na przyszłość po sezonie 2021. Do tego czasu mamy jeszcze trzy wyścigi, aby wspólnie osiągać dobre wyniki i mocno zakończyć rok”.

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze