Ricciardo: Mogliśmy pokonać Ferrari strategią, gdyby nie problemy z samochodem

Daniel Ricciardo po incydencie jego zespołowego kolegi już na pierwszym okrążeniu w Grand Prix Sao Paulo, musiał samotnie walczyć o punkty dla zespołu. Niestety strata mocy zmusiła zespół do wycofania Australijczyka z wyścigu.

Kierowca McLarena od startu sukcesywnie zyskiwał pozycje, walcząc na torze między innymi z Estebanem Oconem oraz Pierrem Gaslym. Dobrą passę Australijczyka przerwała nagła starta mocy w jego bolidzie. Po późniejszym badaniu przez zespół problemem okazały się komponenty związane z instalacją jednostki napędowej. Sam Ricciardo rozżalony po wyścigu podkreślał, że wszystko szło zgodnie z planem do momentu wycofania z wyścigu.

„Wszystko szło dobrze! Już na starcie ruszyliśmy do przodu, co po sobotnim sprincie było zdecydowanie jednym z celów. Nie byłem zadowolony z tego, jak wyglądał dla mnie sprint, więc byłem zdeterminowany, aby się poprawić” – powiedział Ricciardo. „Mieliśmy kilka dobrych walk, Ocon zrobił dobry ruch na mnie na początku wyścigu i byłem w stanie odzyskać pozycję prawie takim samym ruchem, więc to było dobre uczucie. Potem walczyliśmy z Gaslym, a także z Ferrari”.

Australijczyk przyznał, że gdyby nie problemy z samochodem, dzięki strategii byłby w stanie walczyć z zespołem Ferrari. Odzyskiwanie punktów dla McLarena ma w tym momencie ogromne znaczenie biorąc pod uwagę coraz to lepsze osiągi kierowców włoskiego zespołu: „Myślę, że mieli trochę więcej tempa, ale może dzięki strategii udałoby nam się im przeszkodzić. Ale potem straciliśmy moc i musieliśmy wycofać samochód. Szkoda, ale to był o wiele bardziej obiecujący dzień niż sobota. Wyciągniemy z tego pozytywy, a w przyszłym tygodniu mamy kolejną szansę”.

Ostatecznie McLaren z Brazylii wyjechał z jednym punktem, a kierowcy Ferrari do mety dojechali na 5. oraz 6. pozycji. Oznacza to, że ukończenie sezonu przez zespół z Woking na 3. pozycji niknie z każdym kolejnym wyścigiem. Z trzema wyścigami do końca sezonu McLaren traci do Ferrari 32,5 punktu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league