Verstappen: To była bardzo dobra walka

Max Verstappen zajął w dzisiejszym wyścigu drugie miejsce, Holender bezpośrednio po zmaganiach przyznał, że nie był w stanie zrobić nic więcej, żeby utrzymać za sobą Lewisa Hamiltona.

Verstappen bardzo dobrze wystartował do wyścigu o Grand Prix São Paulo i po udanym ataku na Valtteriego Bottasa objął prowadzenie w wyścigu. W trakcie kolejnych okrążeń udało mu się budować przewagę nad swoim zespołowym partnerem - Sergio Perezem. Po wyjeździe samochodu bezpieczeństwa i zakończeniu neutralizacji Holender utrzymał prowadzenie, ale później za jego plecami znalazł się Lewis Hamilton. Po zaciętej walce to ostatecznie Brytyjczyk okazał się skuteczniejszy i zdołał wyprzedzić Holendra.

Zrobiliśmy dziś wszystko, co się dało, starałem się utrzymać go [Hamiltona] za sobą" - powiedział Holender. Myślę, że to była dobra walka, kibice mogli obejrzeć kawałek dobrego ścigania. Pod koniec wyścigu straciliśmy tempo, ale mimo wszystko dobrze się bawiłem. Mieliśmy dobry start, najważniejsze było wyprzedzenie Bottasa i to się udało. Moim planem na wyścig było kontrolowanie tempa i utrzymanie opon w dobrym stanie, co udawało się przez dłuższy czas".

Kierowca Red Bulla odniósł się do kontrowersyjnej sytuacji pomiędzy nim, a Lewisem Hamiltonem na 48 okrążeniu.

W pewnym momencie Lewis bardzo się do mnie zbliżył, a dodatkowo jego tempo było lepsze od mojego. Nie mam zbyt wiele do powiedzenia, jeśli chodzi o całą sytuację, jej oceną zajęli się sędziowie. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że chciałem utrzymać się na prowadzeniu, więc późno zahamowałem. Cieszę się, że nie było żadnej kary i mogliśmy się dalej ścigać, takie rzeczy się zdarzają. Byliśmy dziś po prostu zbyt wolni, żeby odnieść zwycięstwo i powiększyć przewagę w klasyfikacji. Dziś muszę się zadowolić drugim miejscem, ale co weekend zmienia się układ sił w czołówce. Na jednym torze lepiej radzimy sobie my, a na innym Mercedes. Mam nadzieję, że taki stan rzeczy utrzyma się do końca sezonu. Do zdobycia jest jeszcze sporo punktów i wiele może się wydarzyć"

Dzisiejsza druga lokata zajęta w wyścigu była dla Maxa Verstappena piętnastym miejscem na podium w tym sezonie.

Źródło: Formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze