Horner: Wygrana Red Bulla w USA jest szczególnie znacząca

Szef Red Bull Racing Christian Horner uważa, że zwycięstwo Maxa Verstappena w Grand Prix Stanów Zjednoczonych ma ogromne znaczenie, ponieważ Austin był do tej pory torem sprzyjającym Lewisowi Hamiltonowi.

W ośmiu wcześniej wyścigach rozegranych na Circuit of the Americas, Hamilton odniósł aż 5 zwycięstw, a tylko raz nie znalazł się na podium, gdy w 2013 roku w Mercedesie zajął czwarte miejsce. Dzięki pole position, a później wygranej, Verstappen w minioną niedzielę podwoił swoją przewagę punktową nad Hamiltonem do 12. oczek.

„To [zwycięstwo] jest ważne, ponieważ ten tor był twierdzą Lewisa i Mercedesa” – powiedział Horner. „Zdobycie pole position, a następnie zamiana tego na zwycięstwo, mimo że nie prowadziliśmy w wyścigu po pierwszym okrążeniu, było dla nas przełomowym momentem. Był to zatem wspaniały występ zespołu, ponieważ w piątek w pierwszym treningu mieliśmy stratę i wydawało się, że czeka nas ciężki weekend, ale cała ekipa bardzo ciężko pracowała, aby to zmienić”.

Po przegranym starcie, Verstappen przez cały czas trzymał się blisko Hamiltona. Red Bull zdecydował się podciąć kierowcę Mercedesa wcześniejszym pit stopem, po którym Verstappen objął prowadzenie. Choć Hamilton bardzo szybko zbliżał się po drugiej turze postojów, nie był w stanie wyprzedzić swojego głównego rywala w walce o tytuł.

„Rozważaliśmy trzy postoje, patrząc na to, jak to wyglądało, ale w ten sposób oddajesz pozycję na torze. Ostatecznie postanowiliśmy utrzymać swoje miejsce i oszczędzać opony, co pozwoliło Lewisowi szybko się zbliżyć, choć następnie znalazł się w brudnym cieniu aerodynamicznym. Max poradził sobie w tej sytuacji bardzo dobre, a w takim wyścigu jest duża presja”.

Mimo wygranej na terenie Mercedesa, Horner zdaje sobie sprawę, że przewaga Verstappena w klasyfikacji kierowców nie jest duża.

„Do rozegrania jest pięć wyścigów, zdobyć można jeszcze 130 punktów, a my mamy tylko 12-punktową przewagę. Dobrze było powiększyć ją na tym torze, ponieważ na 10 okrążeń przed końcem wydawało się, że ta różnica zostanie zniwelowana, albo nawet będziemy mieć 2 punkty straty. Zwiększenie przewagi to świetny rezultat, a przed nami kilka znaczących wyścigów”.

Źródło: racer.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze