Bottas: To jeden z moich najlepszych wyścigów w karierze

Valtteri Bottas, który zwyciężył w dzisiejszym wyścigu o Grand Prix Turcji, przyznał, że jest bardzo zadowolony ze swojego występu i to jeden z jego najlepszych wyścigów w karierze.

Fin wystartował do wyścigu z pole position po karze dla Lewisa Hamiltona i prowadził praktycznie od startu do mety. Tylko na kilka okrążeń prowadzenie przejął Charles Leclerc, ale Bottas poradził sobie z kierowcą Ferrari i dowiózł pewne zwycięstwo do mety. Zwycięstwo w dzisiejszym wyścigu jest dla Bottasa pierwszym od ubiegłorocznego Grand Prix Rosji.

To prawdopodobnie jeden z moich najlepszych wyścigów w karierze" - powiedział zaraz po zmaganiach Bottas. Przez cały wyścig miałem wszystko pod kontrolą i nie czułem się zagrożony. Samochód spisywał się świetnie w każdych warunkach i tak, jak mówiłem przed wyścigiem, [że celem jest wygrana] udało się zwyciężyć. Strategia w takich warunkach jest kluczowa, ale nie jest łatwo wybrać odpowiednią, nam na szczęście się udało i wszystko poszło gładko".

Pomimo pewnego zwycięstwa Bottas przyznał, że wyścig na przesychającym torze nie był dla niego łatwy.

"W momencie pojawienia się suchej linii na torze trzeba się mocno pilnować, żeby z niej nie zjechać. Zachowanie koncentracji przez wiele okrążeń było dziś najtrudniejszym zadaniem, ale nie miałem z tym problemów. To w pełni zasłużone zwycięstwo i jestem bardzo zadowolony"

Fin po zdobyciu 26 punktów umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej i ma ich teraz na swoim koncie 177.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league