Sainz: Piątek bez szybkich przejazdów wygląda dziwnie

Carlos Sainz Jr po piątkowych treningach jest optymistycznie nastawiony do dalszej części weekendu na torze Istanbul Park, mimo, że w niedzielę wystartuje z końca stawki.

Po użyciu nadprogramowego silnika, Hiszpan zostanie przesunięty na koniec pól startowych, dlatego dwa piątkowe treningi kierowca Ferrari poświęcił na poszukiwanie najlepszych ustawień do Grand Prix Turcji: „To trochę inny piątek dla nas, wiedząc, że zaczniemy z tyłu stawki ze względu na karę za wymianę silnika” – powiedział Sainz. „Sprawdziliśmy, co mogliśmy i wygląda na to, że wszystko działa płynnie”.

„Próbowaliśmy różnych ustawień pracując z oponami miękkimi i pośrednimi, skupiając się na długich przejazdach. Dziwnie było jeździć w piątek bez próby szybkich przejazdów, ale naszym celem na ten weekend jest odrabianie miejsc w niedzielę”.

Podobnie jak zespołowy partner Hiszpana - Charles Leclerc – również i on uważa, że samochód prezentuje dobre tempo na tureckim obiekcie: „Samochód wygląda konkurencyjnie, a tor bardzo się zmienił od zeszłego roku. Jest tu duża przyczepność, prawdopodobnie jedna z najwyższych, jakie dotąd mieliśmy w sezonie. Ważne jest, aby zrozumieć, jak wpływa to na opony i osiągi samochodu”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league