Alonso: Liczyłem, że pierwsze podium jest możliwe

Fernando Alonso ukończył Grand Prix Rosji na bardzo dobrym 6. miejscu, ale Hiszpan po wyścigu przyznał, że liczył na pierwsze podium w sezonie.

Pod koniec niedzielnej rywalizacji kierowca Alpine plasował się na 3. pozycji, ale ostatecznie linię mety przejechał na 6. miejscu: „Muszę być zadowolony z punktów i myślę, że to dobre miejsce dla zespołu i duże punkty do klasyfikacji konstruktorów. Uważam, że pojechaliśmy bardzo dobry wyścig” – powiedział Alonso. „Mieliśmy niesamowite tempo, mogliśmy nadążyć za Pérezem na pierwszym przejeździe, a po wizycie w boksie [na 36 okrążeniu] w pewnym momencie wyprzedziliśmy nawet Verstappena”.

„Samochód po prostu fruwał po torze i myślę, że zasłużyliśmy na więcej. Kiedy zaczęło padać, wyprzedziliśmy Ricciardo, Péreza, Sainza i byliśmy na trzecim miejscu, więc naprawdę myślałem, że jest możliwe pierwsze podium i to dzięki osiągom, a nie szczęściu, tylko czystym tempem. Wtedy zaczęło padać mocniej” – kontynuował Alonso. „Niektórzy zatrzymali się wcześniej, a inni później. Myślę, że Lando [Norris] i ja wiele straciliśmy. Charles [Leclerc] i Pérez też. Inni mieli dużo szczęścia i stanęli na podium”.

„Myślę, że zasłużyliśmy na więcej, ale jest wiele pozytywów dla zespołu i tak jak powiedziałem -  poziom konkurencyjności, który pokazaliśmy w wyścigu, nie był do tej pory widoczny w żadnym innym w tym sezonie. Musimy zrozumieć, dlaczego tak było i spróbować utrzymać to w przyszłości w Turcji”.

Alonso pozostaje najwyżej sklasyfikowanym kierowcą w mistrzostwach bez podium.

Źródło: formula1.com

 

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league