Sainz: Dałem z siebie absolutnie wszystko

Carlos Sainz Jr może zaliczyć swój występ podczas Grand Prix Rosji do udanych. Hiszpan na obiekcie w Soczi wywalczył trzecie miejsce.

Początek niedzielnej rywalizacji był wyśmienity dla kierowcy Ferrari. Sainz po starcie zabrał się w strugę za Lando Norrisem i w drugim zakręcie objął prowadzenie. Po 13. okrążeniach opony w samochodzie z numerem 55 zaczęły tracić osiągi, co wykorzystał Norris, wyprzedzając czerwone Ferrari: „To był dla mnie trudny, ale pozytywny weekend z dobrymi kwalifikacjami i mocnym wyścigiem, w którym dałem z siebie absolutnie wszystko” – powiedział po wyścigu Sainz. „Idealnie wystartowaliśmy z brudnej strony, hamując późno w drugim zakręcie i ryzykując, że po zewnętrznej wyprzedzimy Lando. Niestety cierpieliśmy z powodu ziarnienia i nie mogliśmy dłużej utrzymać P1, więc musieliśmy wcześnie zjechać do boksów”.

„Po pierwszym postoju mieliśmy bardzo dobre tempo i dobrze zarządzaliśmy twardą oponą w środku stawki, a następnie naciskaliśmy przy czystym powietrzu, aby zająć P3, zanim nadejdzie deszcz i wszystko będzie trudniejsze. Z używanymi twardymi oponami było dla mnie jasne, że musimy założyć przejściówki i razem z zespołem podjęliśmy właściwą decyzję w odpowiednim momencie zdobywając P3!”.

„To szczęśliwe podium, ale myślę, że jako zespół musimy nadal analizować, co możemy zrobić lepiej, aby następnym razem, gdy Ferrari będzie prowadzić, to lepiej będzie zarządzać oponami. Do następnego wyścigu mamy trochę czasu, więc będziemy dalej naciskać”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league