Leclerc: To jeden z moich najlepszych wyścigów w Formule 1

Charles Leclerc ukończył wyścig o Grand Prix Włoch na torze Monza na czwartej lokacie. Monakijczyk przyznał, że ten wyścig był jednym z jego najlepszych w karierze.

Kierowca Ferrari wystartował z piątej pozycji i przez dłuższy czas był w stanie utrzymywać miejsce w pierwszej piątce. Po kolizji między Maxem Verstappenem i Lewisem Hamiltonem na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, a Leclerc wykorzystał sytuację i zjechał na zmianę opon, po której wrócił na tor na drugiej pozycji. Monakijczyk nie miał jednak szans w starciu z Valtterim Bottasem i Sergio Perezem, ale udało mu się ukończyć wyścig na czwartej lokacie, po karze dla Meksykanina.

Dałem z siebie absolutnie wszystko, tyle ile byłem w stanie" - powiedział Leclerc. "Nie mogliśmy zrobić dzisiaj wiele więcej, wszystko ułożyło się dobrze i wykorzystałem każdą nadarzającą się okazję. Kiedy Valtteri mnie wyprzedził, próbowałem odzyskać pozycję i nawet mi się to udało, ale brakowało nam tempa, żeby utrzymać go za sobą. Był ode mnie dużo szybszy w pierwszym i trzecim sektorze, co znacząco ułatwiało Bottasowi zadanie. Niestety mi było ciężko wyprzedzać, ale byłem łatwym celem dla innych".

Leclerc uważa, że Ferrari dokonało postępów i samochód jest lepszy, niż jeszcze kilka wyścigów wcześniej: Oczywiście, to nie był najłatwiejszy wyścig, ale jeśli popatrzymy na nasze wyniki z ostatnich wyścigów, to na Monzy byliśmy dużo bliżej czołówki. Musimy ciężko pracować, żeby ciągle się poprawiać i zbliżać do Red Bulla i Mercedesa. Szczerze mówiąc, oceniam ten wyścig jako jeden z moich pięciu najlepszych w Formule 1. Naprawdę, dałem z siebie wszystko i jestem bardzo zadowolony, teraz musimy dokonać postępów, żeby powalczyć o zwycięstwa".

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league