Leclerc: Musimy być realistami

Charles Leclerc przyznał, że realistycznym celem dla Ferrari na jutrzejszy wyścig o Grand Prix Włoch jest ukończenie zmagań w czołowej piątce.

Leclerc zajął w dzisiejszym sprincie kwalifikacyjnym szóste miejsce i dojechał przed swoim zespołowym partnerem. Po karze dla Valtteriego Bottasa Monakijczyk wystartuje jednak z piątej pozycji i uważa, że ukończenie zmagań w pierwszej piątce jest jego celem na jutrzejszy wyścig.

Naszym celem na jutro jest utrzymanie tej pozycji, którą udało się dzisiaj wywalczyć" - powiedział Leclerc. Musimy być realistami, awans wyżej będzie dla nas bardzo trudny. Mam nadzieję, że niedzielny wyścig będzie ciekawszy, a do tego degradacja opon na tym torze jest dosyć wysoka. Będziemy chcieli wykorzystać pełny potencjał naszego samochodu i zdobyć solidne punkty".

Kierowca Ferrari nie chciał zdradzać zbyt wielu szczegółów na temat powodów swojego złego samopoczucia w trakcie dzisiejszego treningu.

Nie czuję się w 100% dobrze, to po prostu nie jest mój dzień. Najważniejsze, że w samochodzie nic mi nie przeszkadzało i czułem się komfortowo za kierownicą. Wszystko jest w porządku".

Źródło: speedweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league